Jak wybrać firmę cateringową? Na co zwrócić uwagę, co zwłaszcza powinno nas interesować?

Posted on 21/09/2020 7:38am

Organizowanie przyjęcia w domu dla wielu z nas kojarzy się z ciężką pracą. Początkowo wymyślenie dobrego menu, później zaś noszenie ciężkich zakupów, aby na samym końcu spędzić kilka jak nie kilkanaście godzin w kuchni.
Często na przyjemne rozmowy z przyjaciółmi brak nam sił i ochoty. Wiadomo jednak, że są osoby, którym przygotowywanie menu na przyjęcie sprawia dużą przyjemność. Jednak są to wyjątki, jakie przecież tylko potwierdzają regułę. Większość z nas nie preferuje takich przygotowań i najchętniej od razu udałaby się do etapu końcowego a jest nim samo przyjęcie. Od kiedy na rynku pojawiły się firmy cateringowe te rozwiązanie okazało się realne. Jednakowoż samo wynajęcie takiej firmy nie oznacza powodzenia. Żeby przyjęcie się udało należy wybrać odpowiednią i sprawdzoną firmę cateringową. Podobnie mia się w sytuacji, gdy zamawiamy catering dla firm. Oto kilka najważniejsze wskazówki.

menager
Author: www.audio-luci-store.it
Source: http://www.flickr.com
Nim zdecydujesz się na firmę cateringową powinieneś zastanowić się jak wielką kwotę planujesz przeznaczyć na przyjęcie, a w dalszej kolejności przystosować do tego rodzaj potraw i napojów.

Zaintrygował Cię taki tekst? Jeżeli tak, to śmiało kliknij też ten link. Podobne treści przeczytasz również tu (http://www.osadanaochodzitej.pl/galeria/osada-latem.html).

Początkowo policz wszystkich zaproszonych gości. Jeżeli pośród gości będą najmłodsi warto zastanowić się czy będziesz zapewnić oddzielne menu dla dzieci. Biorąc pod uwagę powyższe wyznaczniki można określić orientacyjnie cenę cateringu. Typ cateringu jest zależny od pory wydawania przyjęcia. W zależności czy będzie to obiad, podwieczorek a może kolacja cena cateringu będzie się różnić.Trzeba pomyśleć nad wyborem alkoholi dla dorosłych. Alkohol musi pasować do potraw, ale również powinien smakować gościowi. Firmy często w swoich ofertach mają spory wybór alkoholu. Jednak przeważnie bardziej się opłaca samemu kupić alkohol. Im bardziej różnorodne jest menu cateringu tym przyjęcie jest atrakcyjniejsze, jednakowoż zwiększa się także koszt cateringu. Jak przygotowujemy „małe” przyjęcie powinniśmy zdecydować się na jeden rodzaj kuchni (może to być kuchnia włoska, japońska, a może francuska czy polska).

Firma cateringowa
Author: Wine Country Walking Tours
Source: http://www.flickr.com
Firmy cateringowe mogą przygotować w niewielkich ilościach kilka różnych potraw, przykładowo przekąsek lub parę dodatków do potrawy głównej. Bardzo to ożywi menu cateringu. Jeśli organizujemy z przyjaciółmi spotkanie „na herbatę” najkorzystniej sprawdzi się słodki catering.

Kliknij na ten odnośnik, by przeczytać pokrewne teksty. Dla przykładu zobacz serwis, który omawia intrygującą Cię problematykę, a na pewno się nie rozczarujesz.

W takiej ofercie firm cateringowych znajdziemy potrawy słodkie: desery zimne oraz gorące, różnorodneciasta, owoce oraz słodycze.

Tags: catering, firmy