Jak uzyskiwać to, co założyliśmy? Jak realizować założone sobie założenia? Odpowiedź jest dosyć intrygująca

Posted on 05/03/2021 8:11am

Codziennie coś nowego, rodzą się i umierają koncepcje, myśli, postanowienia. Każdego dnia uciekają myśli i założenia, których nie wprowadziliśmy w życie, na które nie wygospodarowaliśmy czasu, siły lub ochoty, takie które były w planach, ale teraz są odłożone na zawsze. Takie rozterki pojawiają się w każdej dziedzinie naszego życia, jak to się dzieje?


salon
Author: OKNOPLAST-Kraków
Source: OKNOPLAST-Kraków
Najłatwiej ujmując sprawę nie ma w tym nic specjalnego, gdyż nie mamy czasu tylko na te plany, musimy się zajmować prawdziwym życiem. Ile razy już na przykład sobie przyrzekałeś, że w końcu zrobisz remont w mieszkaniu, a następnie wstawisz pięknie meble do salonu i sofy jednoosobowe - . A plan ten dalej czeka na realizację.

Cóż począć w takich sytuacjach? Odpowiedź jest jednoznaczna, ale może nie przypaść do gustu osobom, które zdają sobie z niej sprawę. Tak, zmobilizować się i to, co postanowione, zrealizować. Tak naprawdę nie jest to specjalnie trudne, ale co wynika z doświadczenia wielu ludzi już właśnie rezygnuje w tym momencie. A szkoda, bo zamiast „zawalać” się terminami, postanowieniami, których i tak nie uda nam się zrealizować, lepiej wypisać na kartce chociaż trzy rzeczy, które planujemy zrobić w przeciągu najbliższego czasu.


I co najważniejsze, żeby był jakiś z tego pożytek trzymać się założonych postanowień, jak najbardziej poważnie. Oczywiście, jeśli mają to być realne zadania do wykonania to dobierzmy odpowiednią skalę trudności do konkretnego, przeznaczonego na ten cel, czasu. Zamierzając wyremontować mieszkanie to przecież trzeba założyć na to o wiele więcej czasu niż na drobna korektę, na przykład wymianę mebli do salonu.
salon
Author: POL-SKONE
Source: POL-SKONE
Róbmy tak z innymi rzeczami, gdyż ten sposób po prostu działa, jest bardzo realny i możliwy do spełnienia (przejdź do strony).

Być może nie jest tak efektowny, jak ten,zakładający, że w jakiś tajny sposób zrealizujemy wiele wymagających projektów. No tak, ciekawe to brzmi, ale naprawdę mierzmy siły na zamiary i zamiast marzyć o wielkich planach, a w konsekwencji żadnego nie wcielić w życie, zdrowiej skupić się konkretnie na kilku projektach, które w pełni możemy zrealizować. Po spełnieniu pierwszych zadań możemy przejść do kolejnych, i tak w kółko, aż zrealizujemy wszystko, czego tylko pragniemy.

Tags: projekt, meble, mieszkanie