Jak urządzić pokój dzienny z kominkiem?

Posted on 23/08/2018 7:20am

W niemal wszystkich mieszkaniach salon jest pomieszczeniem wyjątkowym. To tutaj spędza się każdego dnia większość czasu, tu przyjmuje gości. Nic w tym dziwnego, że niemal każdy pragnie dokładnie to pomieszczenie urządzić tak, aby świetnie prezentowało zarówno styl właściciela, jak i domu.
Ciekawym pomysłem na niebanalną aranżację w salonie staje się kominek. Dzięki nowatorskiemu podejściu wielu producentów, aktualnie kominek cudownie będzie wyglądał nie tylko we wnętrzach stylizowanych na góralskie chaty czy sielskie wiejskie domki (choć zapewne w tych pomieszczeniach będzie elementem wyjątkowo ważnym – żaden inny detal tak szybko nie stworzy atmosfery swojskości i przytulności). Kominki sprawdzą się także w nowoczesnych, minimalistycznie zaaranżowanych wnętrzach (sprawdź . Do takich wnętrz, zamiast kominka z cegły czy kamienia (przejdź do ), warto wstawić gładki lub wykonany ze specjalnego tworzywa. Taki kominek można utrzymać w kolorze białym, który w dodatku podkreśli i nasyci głębię płomieni albo zmienić kolor – najlepiej na któryś z najbardziej modnych w nowoczesnych wnętrzach kolorów: szary, czarny lub czerwony.Możliwość zaaranżowania salonu z kominkiem do pewnego czasu pozostawiona była jedynie dla osób mieszkających w domach wolnostojących. W bloku, niestety, nie sposób było pozwolić sobie na urządzenie salonu, którego najważniejszym punktem byłyby trzaskające, płonące żywą żółcią polana. Od jakiegoś czasu można jednak zdecydować się na tego typu rozwiązanie, niezależnie od miejsca zamieszkania. Wyjściem z kominkowej opresji okazały się biokominki – idealne do mieszkań z dobrze działającą wentylacją, bądź zabudowa kominkowa : .


Warunkiem osiągnięcia wyjątkowego rezultatu, niezależnie czy to w mieszkaniu w bloku czy w domu wolnostojącym, jest bycie właścicielem nie małego wnętrza, w którym urządzony zostanie salon. Właściciele takiego wnętrza jak najszybciej powinni pomyśleć nad aranżacją, która nie tylko doda salonowi uroku, ale i ogrzeje.