Jak pozyskać dofinansowanie na założenie spółki?

Posted on 18/01/2020 7:45am

Każdy, kto chce działać na własną rękę i założyć swoje przedsiębiorstwo, powinien zaciekawić się tematem, jakim jest pozyskiwanie dotacji unijnych. Gotówkę można uzyskać ze specjalnych programów, jeżeli tylko spełniamy wyznaczone w nich wymogi. Jak zatem można się o nie ubiegać?

Firma na rynku międzynarodowym, a ryzyko walutowe
Author: istock
Source: istockphoto.com
Należy zacząć od tego, iż dofinansowania unijne są skierowane do każdego i nie ma znaczenia płeć, wiek czy wykształcenie. Liczy się sam zamiar, a więc przedsiębiorstwo, nad którym mamy pracować. Precyzyjnych informacji dobrze jest szukać na witrynach internetowych określonych programów, gdyż w tym miejscu również możemy dostać dane kontaktowe potrzebne do zapytania o wątpliwe sprawy czy niezrozumiałe klauzule. Sama procedura trwa dosyć długo, albowiem należy uzbierać wszelkie pożądane dokumenty, złożyć formularze, natomiast po zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu – spotkać się z doradcą zawodowym oraz przejść określone kursy.

Mamy misję, by wyeliminować wszystkie Twe niepewności oraz dostarczyć Ci kolejne i intrygujące wpisy. Więc najnowsza treść (http://www.bautec-lodz.pl/) oczekuje na Ciebie w podanym linku.

Ostatnim punktem starań jest utworzenie biznesplanu, który zostaje oceniony oraz zaakceptowany albo nie. Jeżeli decyzja będzie przychylna, pieniądze trafiają na nasze konto. Niekiedy do podpisania umowy niezbędni są np. żyranci, jednakże nie za każdym razem jest to obowiązkowe, zatem dobrze jest zawczasu dopytać się o szczegóły odnośnie do tej kwestii.

Ile można otrzymać? Na ogół jest to ok. kilkudziesięciu tys. złotych. Fundusze, które właściciel zyska, może przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, m.in. na zakup maszyn, niezbędną reklamę czy dostosowanie wynajętego lokalu do potrzeb prowadzenia przedsiębiorstwa. Wydatki dobrze jest precyzyjnie zaplanować, by pieniędzy starczyło na wszystkie plany.Można też ubiegać się o fundusze unijne na rozwój firmy, których uzyskiwanie wygląda w zbieżny sposób. Dzięki funduszom otrzymanym zgodnie z przedstawioną drogą można owocnie zacząć swoją działalność albo – jak przed chwilą wspomniano – inwestować w już istniejące przedsiębiorstwo. Początkowy kapitał oraz wsparcie finansowe w dalszym etapie ma niejednokrotnie niesłychanie duże znaczenie w osiągnięciu sukcesu, toteż warto dowiedzieć się więcej na temat funduszy unijnych, aby jak najszybciej zacząć starania o nie i zrealizować swoje marzenia o prowadzonej firmie.BANK BGŻ

Tags: przedsiębiorstwo