Jak otworzyć własną działalność w Niemczech i co jest do tego celu konieczne?

Posted on 25/02/2022 7:42am

Niemcy zaliczają się na pewno do największych gospodarek na świecie. Skutkuje to niezwykle wysokim PKB, co powoduje że Niemcy są pod tym względem pierwsi w Europie.


nowoczesne oświetlenie w salonie
Author: Paragon Apartments
Source: http://www.flickr.com
Biznesmeni, którzy prowadzą tam własną działalność gospodarczą, nie są naturalnie zmuszeni do opłacania wysokich składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jednak nie oznacza to, że żadnych opłat nie muszą ponosić.


język angielski
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com


Istnieją tam bowiem dosyć duże (dla Polaka) opłaty na ubezpieczenie zdrowotne, przy czym mając na uwadze siłę nabywczą środków płatniczych, nie jest to szczególnie znaczny wydatek. Chodzi o sumę ok. 1000 zł, co w naszym kraju stanowiłoby zazwyczaj dużą część przychodów, jednak w Niemczech te ok. 250 EUR aż tak dużą opłatą nie jest. Aby zgłosić działalność w Niemczech, trzeba najpierw pójść do urzędu ds.

Poszukujesz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa (https://platek-wspolnicy.pl/podzial-majatku-wroclaw/) na pewno Cię zaciekawi, ponieważ są na niej wiele niezwykle pożytecznych informacji.

przemysłu, zatem "das Gewerbeamt". Można by go najczęściej znaleźć na obszarze urzędu miasta albo w ratuszu. Po wypełnieniu niedługiego druku trzeba też uregulować niedużą opłatę meldunkową. Należy także podać dane odnoszące się do firmy i jej posiadacza. Warto także wspomnieć, że do wykonywania co poniektórych zawodów (zwłaszcza rzemieślniczych) trzeba posiadać certyfikat mistrzowski. Wykaz takich zawodów jest dostępny w sieci.


Naturalnie dokument zdobyty w naszym kraju również jest obowiązujący, należy go jedynie przetłumaczyć albo przedłożyć uwierzytelnioną kopię.


O zgłoszeniu swojej firmy są automatycznie informowane odpowiednie urzędy, np. US, Izba przemysłowo-handlowa czy też Izba Rzemieślnicza. podatek od prowadzonej przez siebie firmy należy opłacać dopiero od chwili przekroczenia dochodu większego od sumy wolnej od podatku, zatem 24,500 EUR.

Tags: podatek, długi, Przedsiębiorcy