Jak otrzymać skuteczną poradę z dziedziny prawa i gdzie się po nią udać?

Posted on 20/06/2019 7:21am

Zagmatwane przepisy prawne lub strach przed konsekwencjami jego nieznajomości sprawia, że sporo osób idzie do prawnika po porady prawne. W dużych miastach jest zwykle sporo kancelarii, są też punkty, które pomogą w sprawach prawnych bez opłat. W sieci funkcjonuje również kilka portali czy forów internetowych, na których możemy sprecyzować nasz problem lub po prostu się poradzić i otrzymać odpowiedź.

Co wybrać kiedy jesteśmy w potrzebie?
więcej
Author: Kevin Napper
Source: http://www.flickr.com
Wizyta u prawnika, który posiada kancelarię, jest raczej najrozsądniejszym pomysłem, jeżeli to problem bardzo istotny. Dobrze jest wcześniej zrobić małe rozeznanie wśród znajomych czy rodziny, czy polecą nam prawnika godnego zaufania i prawnika sprawdzonego. Drugi krok to wpisanie w przeglądarce frazy „porady prawne Kraków”. Spośród spisu kancelarii możemy wybrać kilka miejsc Na przykład to: .

Ostatnim krokiem może być telefon. Jeżeli kancelaria szanuje potencjalnego klienta i ktoś po drugiej stronie słuchawki poświęca nam trochę czasu na rozmowę telefoniczną oraz stara się umówić na dogodny dzień, a my jesteśmy usatysfakcjonowani, wybierzmy tę kancelarię - sprawdź kontakt: . Postarajmy się również już podczas rozmowy telefonicznej przedstawić konkretnie kilka ważnych szczegółów, bo może okazać się, że jeszcze przez telefon ktoś poprosi nas o posiadanie przy sobie dokumentów rodzinnych, aktów własności itp.Na tego typu spotkanie i poradę prawną przeznaczmy nawet kilka godzin, być może nasza sprawa będzie wymagała przygotowania stosownych dokumentów. Przed samym spotkaniem również spróbujmy zebrać niezbędne materiały, zrobić spis posiadanych dokumentów, ewentualnie wypisać kluczowe szczegóły. Spytajmy też wcześniej o koszty.

Strony lub fora, na których można zasięgnąć porady - kliknij - prawnej, działają na dwa sposoby. Pierwszy z nich jest taki, że poszukujemy rozwiązań własnych problemów w zbiorze omówionych przepisów pogrupowanych zgodnie z dziedzinami: prawo cywilne, handlowe, karne itp.

Czasem trudno jest odnaleźć rzeczywiście użyteczne źródło (mega-pol.com/9,8,sprzedaz_kruszywa.html), więc jeśli zafrapował Cię omawiany tekst, to śmiało kliknij ten link.

Stanowi to pewne ograniczenie, bo korzystamy wówczas z gotowych artykułów charakteryzujących dany temat i jesteśmy tu zdani na własną interpretację problemu. Musimy też pewien zasób pojęć z dziedziny, która nas dotyczy. Inny wariant to prawne forum, na którym można utworzyć wątek i zadać pytanie, a później czekać na informację zwrotną.
Porady prawne
Author: Tori Rector
Source: http://www.flickr.com
Na forach udzielają się wszyscy – aplikanci, notariusze i radcy prawni. Ale czy możemy podzielić się swoimi problemami i zaufać prawnikom, z którymi nie mamy bezpośredniego kontaktu? I jaką mamy pewność, że rada, którą uzyskamy, jest dobra, jeśli nikt nie bierze za to odpowiedzialności? A poza tym – forum jest miejscem wymiany wiedzy, nikt nie nie sygnuje nam wirtualnie przykładowo umowy kupna-sprzedaży ani aktu notarialnego.

Jednak życie toczy się różnie. Jeżeli okaże się, że pomoc internetowa nie jest dla nas satysfakcjonująca, a nie możemy sobie pozwolić na płatne porady prawne Kraków oferuje wiele punktów, w których uzyskamy pomoc bezpłatnie. Takie miejsca często funkcjonują przy wydziale prawa na uniwersytecie lub przy kancelarii parafialnej. Tu mamy pewność, że otrzymamy pomoc i zostaniemy potraktowani poważnie i fachowo.

Tags: koszt, umowa, notariusz, internecie, bezpłatny, akt własności