Jak obecnie wygląda rynek paczek kurierskich w naszym kraju, jakie zmiany na nim nastąpiły w ostatnich latach.

Posted on 17/09/2021 1:26pm

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną możliwością wysłania paczki było skorzystanie z usług naszego monopolisty, czyli poczty polskiej. Jakość usług pozostawiała wiele do życzenia, przesyłki niekiedy ginęły lub dochodziły bardzo po czasie, tak więc niezadowolenie konsumentów było zupełnie zrozumiałe.

kurier rowerowy
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Co prawda funkcjonowały wówczas jakieś firmy kurierskie, ale ich usługi były kosztowne i trudno dostępne. Przełomem okazał się dynamiczny rozwój internetu, jaki przyczynił się do ogromnych zmian w licznych obszarach, w tym także na rynku przesyłek. Wszystko rozpoczęło się od aukcji i sklepów internetowych - ich klienci skazani jedynie na pocztę polską ogromnie na nią narzekali. Zauważyli to różni przedsiębiorcy i zaczęły powstawać pierwsze firmy, zajmujące się właśnie obsługą internetowego handlu.

W pewnej chwili na nasz rynek wkroczyły także największe międzynarodowe firmy kurierskie, i do jakiego stanu to doprowadziło, bardzo dobrze obecnie widać. Obecnie znaczenie poczty jest coraz mniejsze, a rynkiem zawładnęły tanie przesyłki kurierskie krajowe , podobne cenowo do pocztowych paczek, lecz o znacznie wyższym standardzie i szybkości.

Ten tekst jest dla Ciebie ciekawy? Jeśli tak to, przejrzyj także podobne źródła (https://www.rcc-nova.pl/badania-i-pomiary/dynamika-pomiary-przyspieszen-drgan/), które mają informacje na przedstawiany wątek.

skorzystanie z usług kuriera jest bardzo szybkie i łatwe. Duża część firm kurierskich pozwala na zamówienie odebrania przesyłki prosto z domu, lub też złożenie dyspozycji w jednym z wielu punktów obsługi. Coraz bardziej popularni są też pośrednicy, współpracujący z paroma różnymi firmami kurierskimi.Po pierwsze dzięki dużej ilości przesyłek mogły one wynegocjować dużo korzystniejsze ceny dla swoich klientów. Kolejną zaletą jest to, że w przypadku mniej standardowych paczek można będzie poszukać najtańszego kuriera. Przy typowych przesyłkach cenniki wszystkich są podobne, jednak jeżeli pojawi się coś mniej typowego, to występują najróżniejsze dopłaty, które mogą niekiedy sięgać kilkudziesięciu procent zasadniczej ceny.

Czy pewien komentarz ze strony (https://link2europe.pl/) namówił Cię do pozostawienia swej opinii? Szalenie nam miło. W takim razie nie ociągaj się i napisz coś!

Idąc do firmy która współpracuje z paroma kurierami można będzie zobaczyć w jednym miejscu ceny i wybrać ofertę, jaka będzie najbardziej odpowiadać jeśli chodzi o cenę -> szukaj kuriera.

Tags: firmy, pośrednicy, przesyłki, zamówienie, paczki