Jak należy serwować desery? Jakiego rodzaju naczynia są do tego odpowiednie? Na co się zdecydować?

Posted on 22/06/2018 8:40am

Wszyscy kochamy ciasta, gdyż polepszają nam humor jak i osładzają życie. Są najprzyjemniejszą częścią wszystkich przyjęć, żeby jednak doskonale wyglądały, powinny zostać zaserwowane w najlepszy możliwy sposób. Sposobów na podanie ciast jest rzeczywiście dużo. Mamy mnogość naczyń, które temu służą, dzięki nim zaś można w elegancki sposób podać gościom każdego rodzaju deser. Taki deser musi być nie tylko ucztą dla podniebienia, lecz również dla oczu.

kawałki ciasta
Author: Sonny Abesamis
Source: http://www.flickr.com
Biorąc w związku z tym paterę, przykładowo patery na owoce, lecz także talerz lub półmisek warto się postarać, by ułożone na nich ciasto wyglądało pięknie oraz zachęcająco - . By w odpowiedni sposób podawać deser, trzeba głównie dobrać naczynie do swoich potrzeb. Pomyślmy, jak wiele osób będziemy gościć i jak dużo ciast mamy w planach zaserwować. Regułą jest, że tego typu deser powinno się serwować na szklanych paterach, ale rzecz jasna to nie jest reguła.Ważne, żeby naczynie pasowało do talerzyków deserowych, ale także charakteru wnętrza oraz rodzaju przyjęcia. Prócz szkła do wyboru są też patery z metalu, porcelanowe, a także drewniane. Tak właściwie propozycji jest bardzo dużo, każda patera posiada innego rodzaju zastosowanie więc możemy je używać do różnego rodzaju deserów, przykładowo patery do ciast. Patery szklane są najbardziej popularne oraz często wybierane. Podstawowa wersja to jednopoziomowa patera, jaka jest na nóżce - patera na ciasteczka. Możemy tak naprawdę wybierać w wielu rodzajach oraz wzorach. Patery ze szkła mogą być masywne, lecz również delikatne.

Taka patera jest dobra, gdy gości nie będzie zbyt wiele, zaś dla większej ilości gości lepiej przygotować naczynie z dwoma poziomami lub z trzema piętrami (znajdź tutaj). Kiedy mamy jeden lub więcej różnych ciast, to tego typu patera pozwoli na rozmieszczenia go w ten sposób, aby nie mieszać smaków. Można równie dobrze na samym dole umieścić owoce. Aby dać naszym gościom większy komfort oraz wygodę, najlepiej kupić paterę obracaną. To bardzo ułatwi zaproszonym gościom dostęp do deseru, nie będziemy się przy tym musieli martwić o jego rozłożenie. Czasami nawet tego typu naczynie jest wyposażone w klosz, a to pozwala na utrzymanie świeżości deseru.

Tags: deser, ciasta, patera, naczynie