Jak najbezpieczniej i efektywnie się przeprowadzać? Powinniśmy znać kilka reguł, jakie są konieczne w takiej sytuacji

Posted on 05/03/2019 1:19pm

Przeprowadzki to temat na długie rozmowy. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył tego specyficznego zajęcia. Jeśli właściwie się do tego nie przygotujemy to czeka nas istna udręka, złość, nerwy i pogubione rzeczy. Z drugiej strony, możemy się do tego właściwie zabrać, należy znać jednakże pewne prawidła. Jakie to?


Przede wszystkim nie czekaj na ostatni moment tylko rozpocznij się pakować już wcześniej. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele rzeczy masz w domu. I jednocześnie nie musisz być “zbieraczem”, wiedz iż codziennie tego nie widać, lecz w czasie przeprowadzki nie będziesz mógł się nadziwić, kiedy to wszystko zebrałeś. Chociaż miesiąc wcześniej rozpocznij pakowanie ubrań, a im bliżej przeprowadzki to zacznij pakować przedmioty częściej używane. Zasada jest taka, że w dniu wyprowadzki wszystko powinieneś mieć spakowane. Przeprowadzka to najlepsza okazja żeby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Nie warto bowiem zabierać ze sobą wszystkich “śmieci”, które nazbieraliśmy przez ostatnie miesiące, czy lata. W tym celu warto przygotować dwa duże pudła. W pierwszym daj przedmioty do wyrzucenia, w drugim odstaw rzeczy, jakie możesz komuś oddać.

przeprowadzka
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com
Pamiętaj, ażeby przygotować solidne pudełka. Nie chciałbyś przecież zbierać swoich przedmiotów po tym, jak pudełko nie dało rady i urwało się dno. Takie sytuacje mają miejsce, a co gorsza jak przenosimy coś wartościowego to można się przygotować na spore straty (na przykład porcelana). Najbardziej korzystnie zakupić takie pudełka, a jeszcze korzystniejszy jest sposób, aby przejść się po sklepach, najlepiej alkoholowych, ponieważ tam posiadają solidne pudełka (w końcu nosi się w nich ciężkie butelki). Wiadomo, że świetnym sposobem jest wykorzystanie pudełek albo innych pojemników, które mamy na stanie i nadają się do przenoszenia rzeczy. Pamięta jednak o ich wytrzymałości.


Każde z pudełek musi być dokładnie oznaczone. Nim wsadzisz rzeczy do pudełek wszystko dokładnie posortuj. Opróżniasz szafy? Od razu sortuj wszystkie ubrania. To samo zrób z szufladami i pozostałymi miejscami, z których wynosisz rzeczy. Takie podejście zdecydowanie ułatwi ci późniejszą pracę podczas rozpakowywania. A na końcu zadzwoń po solidną firmę przeprowadzkową, jak przeprowadzki Wrocław (zobacz ), która bezpiecznie i bez uszkodzeń przewiezie twoje rzeczy do nowego miejsca zamieszkania.

Tags: ubrania, butelki, pakowanie, pudła