Tożsamość wizualna instytucji jako przydatne narzędzie do kreowania wizerunku

Posted on 17/01/2023 7:07am

Szef każdej większej instytucji wie, że profesjonalnie przygotowana poligrafia i wszelkie druki reklamowe przydają się niemal każdego dnia. Są one tożsamością wizualną firmy i pozwalają nie tylko pokazanie się na rynek, lecz też nadanie instytucji wyższej rangi.

Spójna poligrafia to duży atut marki. Instytucja, w której wszystkie dokumenty drukuje się na papierze firmowym i wręcza kontrahentowi w profesjonalnej teczce albo obwolucie, w oczach innych instytucji wygląda bardzo dobrze i odznacza się w branży. Po prostu materiały reklamowe i wydruki z logo są niebanalną wizytówką instytucji i świetnie prezentują się na spotkaniach z klientami. Profesjonalnie zaprojektowana teczka ofertowa poprawia wizerunek instytucji i podnosi jej znaczenie w branży, a dokumenty przygotowane na firmówkach są estetyczne, fachowo przygotowane, więc jeden rzut oka wystarczy, żeby ocenić, czyje są. Podobnie z teczkami firmowymi, w których przygotowuje się oferty dla partnerów biznesowych i które ułatwiają trzymanie dokumentacji i ich segregowanie.

Powiązany artykuł: kartki pocztowe

stojak z reklamą
Author: Alan Stanton
Source: http://www.flickr.com
Teczki ofertowe albo segregatory umożliwiają także zachowanie ładu w bieżącej księgowości, w dokumentach i archiwum. Drukarnia może również przygotować dla zamawiającego tekturowe teczki z otworem na umieszczenie w nich wizytówki czy kalendarza. Wizytówka to szybka prezentacja osób i firmy, można za jej przyczyną wywrzeć naprawdę dobre pierwsze wrażenie. Wygląd oraz kształt wizytówki można przystosować do tego, czym się trudni nasza firma. Drukarnia bez problemu zrobi coś oryginalnego według autorskiego projektu graficznego. Żeby nasze materiały były trwalsze można zastosować rodzaj foliowania.

Porównaj - produkt (tu)Co więcej, żeby naprawdę były oryginalne, można niektóre napisy uwypuklić. By firma zapadła w pamięć na przykład po sympozjum, może zrobić prezenty uczestnikom w firmowych torebkach z drobnymi gadżetami, może także wysłać kartki pocztowe z podziękowaniem za uczestnictwo lub ręcznie robione kartki lub ozdoby świąteczne dla stałych kontrahentów.

Drobne drobiazgi, gadżety firmowe albo kartki pocztowe są niespodziewanymi podarkami, dzięki którym instytucja będzie lepiej postrzegana i zapadnie w pamięć, szczególnie jeżeli otrzymane drobiazgi są po prostu użyteczne.

Tags: dokumenty, gadżety, firma, teczki