Hydrografika – niestosowana dotąd metoda druku

Posted on 15/09/2020 2:17pm

Hydrografika to jedna z nowoczesnych metod pozwalających otrzymać kolorowe wydruki. Metoda ta należy do technologii FDM. Hydrografika to metoda wykorzystywana od stosunkowo niedawna. Umożliwia na przenoszenie wzorów graficznych , które znajdują się na specjalnej folii. Aby proces ten można było przeprowadzić, wymagana jest woda. Hydrografika może być wykorzystana do pokrycia zaskakująco różnych przedmiotów, jest stosowana między innymi przy podczas wykonywania tuningu optycznego aut, motocykli i quadów.


polakierowany motocykl
Author: Chris
Source: http://www.flickr.com
Wykonany wzór musi zostać oczyszczony i wysuszony. Końcowym etapem jest pomalowanie przedmiotu, na który został naniesiony wzór lakierem. Naniesienie lakieru tworzy warstwę ochronną dla wzoru, staje się on niezwykle odporny na dużą temperaturę, niekorzystne warunki atmosferyczne i na uszkodzenia mechaniczne. Przy tuningu optycznym wzór może zostać naniesiony na rozmaite elementy samochodu czy innego pojazdu: na felgi, pokrywy okrywające zawory silnika, deskę rozdzielczą w samochodzie lub zbiornik paliwa w motocyklu. Techniką hydrografiki można ozdobić dowolny przedmiot. Hydrografika nie jest techniką obojętną dla kondycji naszego organizmu. Folia z naniesionym na niej wzorem musi zostać aktywowana przy użyciu wpływających niekorzystnie na nasze zdrowie chemikaliów.

Bardzo zalecamy ten link (roadtuchola.pl/) wszystkim, którzy bez rezultatów szukają artykułów o podobnej tematyce oraz które są tak samo nietuzinkowe. Kliknij i zobacz!

Tak samo szkodliwe są chemikalia wykorzystywane do utrwalenia już wykonanego nadruku. Decydując się na samodzielne naniesienie nadruku tą metodą, powinno się zachować niezwykłą ostrożność. Najlepiej jednak powierzyć wykonanie tuningu wybranego pojazdu wykwalifikowanemu zakładowi.


malowanie aluminium
Technika cieszy się ogromnym zainteresowaniem z uwagi na możliwość naniesienia wydruku na przeróżnych powierzchniach. Równie doskonały efekt można uzyskać, stosując ją na powierzchniach aluminiowych, metalowych, drewnianych czy plastikowych. Można również wykorzystać ją do zdobienia przedmiotów, które wykonano ze szkła. Powierzchnię, na którą będzie nanoszony wzór techniką hydrografiki należy najpierw zmatowić, a następnie odtłuścić. Dopiero na właściwie przygotowaną powierzchnię można nanosić określony wzór.

Podoba Ci się ten treść?! To przejdź do oferty hurtownie budowlane bydgoszcz i okolice, by zaznajomić się z ciekawymi informacjami na ten temat, które dla Ciebie podaliśmy.

Hydrografika to technika, która używana jest przez coraz więcej branż, nie tylko przez motoryzację. Można spodziewać się, że znaczenie hydrografiki będzie ciągle rosło, a zakres jej wykorzystania będzie coraz większy.

Tags: wzór, technologia, chemikalia