Garść rozwiązań na ulepszenie pracy w każdej firmie

Posted on 04/12/2017 10:15am

Jeszcze kilkanaście lat temu praktycznie każdy posiadacz telefonu był uzależniony od jedynego monopolisty, jakim była znana wszystkim Telekomunikacja Polska. Dla wielu osób prywatnych i firm zdobycie swojego numeru telefonicznego w walce z tym kolosem było wielkim sukcesem, czasami okupionym ogromną ilością cennego czasu na wychodzenie tego wszystkiego.

laptop
Author: Tim Walker
Source: http://www.flickr.com
Jednak od czasu, gdy internet zyskał taką popularność dużo się pozmieniało, ponieważ okazało się, że sieć internetowa bardzo dobrze będzie się nadawać także do wykonywania połączeń telefonicznych przy znacznym ograniczeniu kosztów. Telefonia vioip, bowiem właśnie w ten sposób jest nazywana ta technologia, pozwala na przekształcanie i przesyłanie głosu przy wykorzystaniu sieci komputerowych i internetu. Głos transformowany jest w dedykowanym do tego aparacie telefonicznym albo komputerze do pakietów danych, przesyłanych za pomocą sieci do odbiorcy. Tam te wszystkie pakiety są odbierane i transformowane w drugą stronę w słyszalną rozmowę, przez co można tym sposobem realizować rozmowy telefoniczne.Uruchomienie telefonii Voip nie wymaga wielkich finansów, drogich urządzeń albo skomplikowanych prac instalatorskich. Przede wszystkim potrzebna będzie dobra centrala telefoniczna, która pozwoli na obsługę tej technologii. Najnowsze centralki posiadają oprócz standardowe funkcjonalności sporo innych możliwości, przydatnych w codziennej pracy. Możliwości puszczania powitań głosowych, sprawne przekierowywanie rozmów do różnych pracowników oraz działów na pewno w dużym stopniu podniosą wygodę pracy w firmie.

Istotne jest także to, że centralki tego typu umożliwiają wykonywanie bezpłatnych rozmów w wewnętrznej sieci firmowej, co przy większej ilości użytkowników może pozwolić na oszczędność sporych pieniędzy. Poza centralką do realizacji sieci internetowej telefonii potrzebne będą telefony umożliwiające prowadzenie połączeń. Najprostsze modele mają cenę kilkadziesiąt złotych, a za nieco większe kwoty kupić można model ze sporą ilością dodatkowych możliwości. Sprawdzając ogólne koszty wykonania sieci Voip w firmie wychodzi to znacznie korzystniej niż tradycyjne rozwiązania.

Tags: VoIP, telekomunikacja, centrala telefoniczna