Garść faktów dotyczących rynku samochodowego i znaków zapytania połączonych z zakupem używanego pojazdu

Posted on 09/06/2019 7:28am

Rynek motoryzacyjny w w naszej ojczyźnie zdominowały osobówki, których wiek przekroczył kilkanaście lat. Powodem takiego właśnie stanu rzeczy jest bardzo wysoka cena nowych fiatów i praktycznie garstkę osób stać na samochód prosto z fabryki. Zdarzają się jednakże i takie sytuacje, w których koszt zakupu trzydziestolatka znacząco przewyższa kwotę, jaką trzeba byłoby zapłacić za nowy model. Tak się dzieje w przypadku bardzo starych i kultowych zarazem aut, a do nich powoli zaczynamy wliczać syrenki.


Samochody używane są poszukiwane przez pasjonatów motoryzacji. Rzadko spotykane modele osiągają horrendalnie wysokie ceny, ale nie zawsze jest to powodem do rezygnacji z kupna. Na
automotive
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com
portalach internetowych możemy dostrzec najprzeróżniejsze samochody, nawet te po wypadkach i tym samym przeznaczone do naprawy. Zresztą każdy nabywca używanego mercedesa musi liczyć się z tym, że cena samego zakupu nie jest jedyną należnością do zapłacenia.

Najczęściej należy wymienić płyn chłodniczy i podjechać do lakiernika. Ci mniej uświadomieni konsumenci zapłacą za nowy, ale zarazem eksploatowany nabytek więcej niż oczekują. Z tego też powodu zatwardziali zwolennicy nowych samochodów wolą nieco dłużej poczekać i uzbierać potrzebną sumę lub nawet wziąć kredyt w parabanku.

Pewną przeszkodą w kupnie bywa kompletny brak wiedzy kupującego. Złośliwi twierdzą, że samochody używane na pewno nie są przeznaczone dla kobiet, a tym bardziej strojniś, bo nie dosyć, że przy zakupie kierują swoją uwagę jedynie na odcień karoserii, to jeszcze nie dadzą sobie rady z bardzo możliwymi usterkami w czasie jazdy. Co innego mężczyźni, którzy od dziecka interesują się samochodami i już od kilku ładnych lat sami prowadzą blog motoryzacyjny.


przykładowy czerwony motor
Author: Craig Howell
Source: http://www.flickr.com
Hobbyści automobilizmu są w stanie zwrócić uwagę na szczegóły, które wcale nie rzucają się w oczy tym szarym użytkownikom. Zauważą każde zadrapanie na karoserii i spostrzegą, że silnik działa nierówno. Prowadzony przez nich blog motoryzacyjny jest w stanie zgromadzić rzeszę fanów, którzy zgłaszają swoje uwagi, a również mogą zadawać własne pytania. Rady takich specjalistów amatorów warto wziąć pod uwagę, ale nie w każdym przypadku należy im bezkrytycznie ufać. I tak najlepszym jest doradca, którego znamy od bardzo dawna, a może nim być tato bądź zaprzyjaźniony z familią mechanik samochodowy, który prowadzi własny biznes cieszący się dobrą opinią pośród klientów.

Tags: mężczyzna, Internet, Silnik, nowy, automobilizm