Dzisiejsze czasy i nowe możliwości to poważne szanse, lecz i zagrożenia. Gdzie jest kłopot i co powinniśmy wiedzieć

Posted on 29/02/2020 3:26pm

Od kiedy jest wirtualna sieć całkowitej zmianie uległo to, jak komunikujemy się z innymi, a także w jaki sposób załatwiamy wiele pozostałych spraw. Inaczej właściwie spędzamy czas, inaczej niż kiedyś słuchamy muzyki czy czytamy gazety. Zupełnie odmiennie odnajdujemy informacje, jest to proste jak nigdy wcześniej, gdyż wystarczy wpisać w wyszukiwarkę konkretną frazę, żeby odnaleźć interesujące nas usługi. Ta odmiana jest fajna i niedobra, nie ulega jednak wątpliwości, iż jest po prostu łatwiej z szeregiem spraw.

Pragniesz odnaleźć firmy budowlane lub wystawić ogłoszenie przykładowo „zlecę prace budowlane”? Nic ciężkiego, istnieje pełno portali, serwisów ogłoszeniowych, gdzie znajdziesz usługi budowlane >>> dużo tu www.balduin-pfnuer.de i zlecenia budowlane. To zresztą tyczy się każdej sfery, sektor budowlany jest w tym miejscu jednym z przykładów. W sumie to dochodzi do tego, że w sieci można odnaleźć wszystko, każdą wiadomość, interesującą nas ofertę, miejsca, do jakich powinniśmy się wybrać. Są rankingi dzięki jakim możemy zobaczyć, czy dana restauracja (http://www.mlynska12.pl/restauracja-the-time/) czy inne miejsce jest warte żeby tam się pojawić.

Niestety, istnieją w związku z tym poważne minusy, gdyż jak to bywa, tam gdzie duża konkurencja, tam musi być nieczysta rywalizacja. Niektórzy niestety nie są w stanie inaczej, muszą komuś przeszkodzić metodą nieuczciwą. Sieć niestety pozostawia wiele miejsca na takie praktyki. A więc dość łatwo zniszczyć kogoś w internecie, a przekaz taki idzie w świat bardzo szybko i jest praktycznie nie do usunięcia. To niestety sprawia, że nawet, jak mamy pozytywne zamiary i dbamy o swoich klientów, to może odnaleźć się konkurent, który będzie grał nieczysto. To było zawsze, jeszcze jak nie było sieci, ale nie było to tak groźne. Informacje negatywne czy pozytywne nigdy tak się prędko nie rozchodziły, jak teraz.

To stwarza istotne problemy w sytuacji kryzysu, czy sytuacji, kiedy naprawdę ktoś chce nam zaszkodzić, a my rzeczywiście mało możemy zdziałać, ponieważ przekaz ten jest jak niekontrolowany wirus. Idzie w świat i zaraża kolejne obszary. Pamiętajmy więc, żeby wiele informacji, tych dobrych i negatywnych odbierać przez wyczulony, osobisty filtr. Trzeba zawsze się zastanowić, czy ktoś nas przypadkiem nie oszukuje. Pamiętajmy o tym.