Działanie biura: jak właściwie niszczyć dokumenty? Sprawdź najlepsze metody

Posted on 03/02/2022 7:17am

Każda firma i każdy urząd podczas każdego roku działania wytwarza ogromną ilość najróżniejszych dokumentów. Część z tych dokumentów powinna być przetrzymywana w archiwum. Wskazać można jednak i takie dokumenty, które nie muszą być przechowywane. Pojawia się więc pytanie, jaki jest los tych dokumentów: czy trafiają one po prostu do kosza na śmieci, a następnie na wysypisko?

Zgodnie z aktualnymi w naszym kraju przepisami żadne dokumenty, które nie znajdą się w archiwum nie mogą być wrzucone ogólnodostępnego do kosza na śmieci. Wszystkie firmy i urzędy przekazują powstałe u nich dokumenty do archiwum. Brakowanie dokumentów i niszczenie dokumentów może być wykonywane wyłącznie w archiwum.
segregatory
Author: Timm Suess
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj na rynku istnieje ogromna liczba firm, które biorą na siebie obowiązek nie tylko przetrzymywania dokumentów. Firmy te oferują również niszczenie dokumentów. Firmy te niszczą dokumenty w specjalnie do tego celu przygotowanych urządzeniach, a firma, która zleciła ich zniszczenie otrzymuje profesjonalnie przygotowany certyfikat , który potwierdza wykonanie usługi. Firmy te oferują również dodatkową usługę, którą jest brakowanie dokumentów. W ramach tej usługi firma zajmuje się wyszukaniem w firmowym archiwum dokumentacji, która nie musi być już przechowywana a w związku z tym może zostać zniszczona.

Zobacz też - poufna utylizacja dokumentówFirmy proponują właścicielom firm bardzo kompleksowe usługi. W zakres świadczonych przez nie usług wchodzi także utylizacja dokumentów. Proponowana utylizacja dokumentów przez specjalistyczną firmę wykonującą tego typu usługi rozpoczyna się od odebrania dokumentów z firmy specjalistycznymi, przystosowanymi do przewozu dokumentów pojazdami. Z usług tego rodzaju firm korzystają na ogół naprawdę duże firmy, które wytwarzają wielkie ilości dokumentów i nie są w stanie poradzić sobie z ich utylizacją w małych, przeznaczonych do użytku biurowego niszczarkach.

Ten odnośnik do serwisu ssawka do prania tapicerki kieruje do niesamowicie ciekawej witryny, która zawiera równie intrygujące informacje na opisywany wątek.


Niszczarki biurowe są często zbyt małe, aby mogły uporać się z szybki zniszczeniem ogromnej ilości dokumentów. Nie ma więc co się dziwić, że firmy zajmujące się utylizacją dokumentacji nie narzekają na zbyt małą liczbę klientów. Bez wątpienia mogą też liczyć, że w kolejnych latach klientów im nie zabraknie. Obecnie sądzi się, że takie firmy mają przed sobą naprawdę różową przyszłość.

Zobacz też - bezpieczny recykling dokumentów

Tags: certyfikat, archiwum, niszczarkach