Długie przerwy w pracy nie służą pracownikom, chyba iż dobrze wykorzystają ten czas

Posted on 10/06/2022 7:53am

Przychodzi ten chwilę, kiedy zastanawiamy się nad zmianą zatrudnienia. Powody takiego stanu spraw potrafią zostać oczywiście rozmaite: wypalenie zawodowe, potrzeba większych zarobków, potrzeba zmiany miejsca zamieszkania, czy zmiany na rynku zatrudnienia - to tylko pewne racji, które mogą skłonić nas do pójścia w tym kierunku.


Warto jednak, aby podejść do takiej kwestii w sposób przemyślany i roztropny i odpowiednio zastosować wolny okres, jaki się wówczas zjawi.


zlecenia


Piłka nożna
Author: fabbio
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście znalezienie nowej zatrudnienia podczas posiadania dotychczasowej, zdaje się zostać najsensowniejszym wyjściem, jeśli pragniemy zapewnić sobie ciągłość zawodową, jak także stabilizację materialną. Nie zawsze będzie to w praktyce możliwe, należy jednak mieć na uwadze, iż dłuższe przerwy w zatrudnieniu mogą wpłynąć negatywnie nie tylko na naszą okoliczności życiową, ale również na własne samopoczucie i samoocenę. Nie będą zatem one zalecane i nawet, jeśli de facto potrzebujemy dłuższego urlopu, lub odpoczynku, powinniśmy określić górną jego granicę i się jej trzymać, bowiem po dłuższym czasie „nic nie robienia” może zostać nam wbrew zamierzeniom, trudniej wrócić na ścieżkę zawodową - .


Oczywiście nie ciągle istnieje również możliwość płynnego przejścia z jednej pracy do drugiej, także jak nie zawsze powinniśmy otrzymać pracę szczegółowo wówczas, kiedy byśmy pragnęli. Warto jednakże jak najbardziej owocnie wykorzystać okres, jaki ma nastąpić między jednym zatrudnieniem a drugim. Możemy go wykorzystać na kursy dokształcające lub te, dzięki którym będziemy mogli się przekwalifikować, albo z kolei skorzystać z prac cv umiejętności dorywczych. To ostatnie rozwiązanie jest odpowiednim wyjściem zwłaszcza wtedy, jak nie powinniśmy sobie pozwolić na wyższe postaje w terenie pieniędzy.


Wówczas może nas interesować zarówno praca w polsce, jak i praca niemcy z zakwaterowaniem (przenieś się tu) czy w innym kraju oferującym korzystne wynagrodzenie za pracę. Najistotniejsze będzie, abyśmy szukali chociaż tymczasowego zajęcia bądź szkolili się z dodatkowych spraw i nie marnotrawili wolnego czasu, zanim podejmiemy kolejne zatrudnienie.

Tags: mieszkania, kurs, pracy, sposób, zatrudnienia