Dotacja czy kredyt?

Posted on 05/11/2021 7:23am

Przedsiębiorcy, oprócz samorządów, będą w latach 2014-2020 największymi beneficjentami funduszy unijnych. W sumie na rozwój przedsiębiorstw będzie przeznaczonych 20 mld euro. Toteż już teraz należałoby dowiedzieć się, na co jak też na jakich zasadach będzie można zdobyć unijne środki.


Największy wachlarz pomocy do dyspozycji posiadają mikro, nieduże a także średnie firmy.
crm
Author: Wes Schaeffer
Source: http://www.flickr.com


Dotacje dla nich zostały zaplanowane głównie w Programach Regionalnych poszczególnych województw, ale także z Programu Polska Wschodnia i Inteligentny Rozwój. W następnych siedmiu latach szerzej stosowane będzie wsparcie pozadotacyjne, innymi słowy kredyty poręczenia oraz kredyty udzielane przez pośredników finansowych, w tym też banki i fundusze poręczeniowe. Ich warunki są preferencyjne w zestawieniu z propozycją komercyjną.

Emocjonuje Cię omawiana kwestia? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury pokrewnego wpisu - on także jest warty zainteresowania.

Największe szanse na dofinansowanie unijne dla firm będą miały inwestycje dopełniane w obszarach: Badania i Rozwój. Unijne dotacje będą wpierać postęp infrastruktury B+R w jednostkach jak też prowadzenie przez nie prac badawczych - zobacz informacje. Obszar wsparcia wspaniale oddaje fraza „ Od projektu do rynku”. Znaczy ono wsparcie całego procesu powstawania wynalazków: od kreowania idei niespotykanych artykułów, usług lub technologii, poprzez przygotowanie linii pilotażowych, po ich wprowadzenie na rynek.


Najogromniejsze szanse na dofinansowanie będą mieli przedsiębiorcy realizujący inwestycje w specjalnościach wskazanych jako szczególnie ważne z puntu spojrzenia postępu regionu a także państwa.


Dotacje unijne Wrocław wspomagać będą wprowadzanie w przedsiębiorstwach rozwiązań wykorzystujących techniki informacyjno-komunikacyjne, których wynikiem będzie sprzedaż produktów oraz usług w necie - dotacje unijne we Wrocławiu.

Ten artykuł posiada niezwykle ciekawą zawartość, ale odwiedź serwis www, który ma analogiczne informacje. Też z pewnością będą bardzo ciekawe.

Wdrożenie rozwiązań poprawiających organizację i kierowanie przedsiębiorstwem albo też tworzenie portali pracowniczych do kierowania zasobami personalnymi online.

Tags: gra, Zarządzanie, fundusze, lokal