Dobre strony i wady kredytów konsolidacyjnych

Posted on 17/09/2021 1:32pm

Spłacasz parę kredytów. Mieszkasz w nowym domu, przed nim stoi nowy samochód, dziecko poprosiło o nowy komputer... Jednak z biegiem czasu pamiętanie o tych wszystkich datach spłacania rat staje się coraz bardziej irytujące.

Zastanów się wówczas nad ich konsolidacją. Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie kilku kredytów w jeden. Na dodatek rata jest znacznie niższa od sumy obecnie płaconych rat.
oszczędzanie pieniędzy
Author: 401(K) 2012
Source: http://www.flickr.com
Korzystając z tej propozycji banku, mamy zapewnione nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. Dzięki temu mamy mniejszy problem z jej stratą. Dodatkowo, nie musimy wtedy pamiętać o różnych terminach terminach i sumach spłaty poszczególnych zobowiązań.

Szukasz ciekawych informacji na prezentowany temat? Świetnie się składa, gdyż polecany serwis (https://kwmediator.pl/upadlosc-konsumencka-wniosek-jak-oglosic/) posiada dane warte zainteresowania, które są również niezwykle interesujące.

Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Istnieje też możliwość ich przewalutowania. Występują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: kredyt hipoteczny konsolidacyjny oraz gotówkowy. Hipoteczny zabezpieczony jest na nieruchomości, zaś kredyt udzielany jest na większe kwoty pieniężne. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać na mniejszą sumę i niestety na dużo gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tym wypadku nie wymaga zabezpieczenia.

polskie banknoty
Author: money pictures
Source: http://www.flickr.com
Zalety kredytu hipotecznego? Kredyt spłacamy w jednym banku, więc przy terminowej spłacie okażemy się godnym zaufania klientem.Zamiast kilku, przeważnie różnych rat mamy jedną ratę, i to jakże dogodną. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż równocześnie z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Musimy więc zdawać sobie z tego sprawę, że mimo, iż spłacamy niższe raty, to koszt kredytu staje się wyższy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Mimo wszystko, należy mieć na uwadze, że dla osób które nie radzą sobie ze spłatą rat, nadal jest to atrakcyjna oferta.

Głównym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest pomoc w wybrnięciu z trudnej sytuacji finansowej, więc gdy mamy poczucie, że jego warunki nie są dla nas zbyt korzystne, należy niezwłocznie pertraktować z bankiem. Jest to możliwe, ponieważ każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany odrębnie, w zależności od sytuacji finansowej klienta. Jeśli dysponujemy racjonalnymi argumentami, istnieje duża szansa, że uda się do nich przekonać bank.

Tags: nieruchomości, bank, koszt, hipoteka, Oprocentowanie, odsetki, kwoty