Dlaczego żurawie są tak często używane na wielu placach budów, opis ich najważniejszych rodzajów.

Posted on 15/02/2023 7:51am

W dzisiejszych czasach nad większością dużych budów będzie zapewne widniał przynajmniej jeden żuraw o wysokości kilkudziesięciu metrów. Na budowach pojawiły się one stosunkowo niedawno, jednak od tej chwili kariera ich przebiega błyskawicznie. Żurawie są obecnie nieodzownym sprzętem, który znacznie ułatwia codzienną pracę na budowie, ale także umożliwiającym realizację wielu ciężkich do tej pory czynności. Przede wszystkim ogromnym plusem jest to, że potrafią one podnosić przeróżne materiały budowlane na daną wysokość. Przed ich pojawieniem się trzeba było wszystko wnosić ręcznie lub używać jakieś niewielkie wyciągi.Przy pomocy żurawi takie operacje będą trwać dużo sprawniej, a co najważniejsze, nie muszą niepotrzebnie angażować załogi, jaka przez ten czas zająć się może innymi zajęciami. Warto także pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa. Niektórym może się wydawać, że ze względu na konstrukcję wypadki z udziałem żurawi zdarzają się często, jednak jest zupełnie inaczej, transport (zobacz: transport ponadgabarytowy wrocław) przy pomocy tych maszyn jest znacznie bezpieczniejszy niż dźwiganie materiału przez pracowników.dom - odbitka
Author: Karen Eliot
Source: http://www.flickr.com
dom - odbitka
Author: Björn S...
Source: http://www.flickr.com
Żurawie podzielić można na dwie podstawowe odmiany, czyli stacjonarne i ruchome, jakie można przewozić z miejsca na miejsce - bądź na bieżąco. Jak się okazuje, w budowlanej branży bardzo popularny jest żurawie wynajem zamiast kupowania ich na stałe. Wiąże się to między innymi z tym, że żurawie nie są potrzebne przez cały czas trwania inwestycji, a tylko w określonych jej fragmentach. Dlatego też firmy, jakie nie będą mieć kilku czy kilkunastu prowadzonych na raz inwestycji musiałyby gdzieś ten żuraw trzymać, a i tak przez długi czas byłby on niewykorzystany. Za to żurawie wieżowe wynajem będzie dawać ten komfort, że urządzenie będzie pożyczone jedynie na czas, w którym będzie potrzebne, i jedynie za to będzie się także płacić.
W branży funkcjonuje wiele firm, które się właśnie specjalizują w tego typu wynajmie, dając swoim klientom kompletną obsługę (czytaj to). Nawet z tym, że jeżeli będzie trzeba, to wraz z urządzeniem można będzie również wynająć jego operatora.

Tags: urządzenie, materiały budowlane, komfort