Czym się dokładnie zajmuje rzeczoznawca majątkowy, w jaki sposób zacząć można pracę w tym zawodzie.

Posted on 15/03/2020 7:40am

Potrzeba wycenienia nieruchomości wiąże się z przymusem wynajęcia odpowiedniej osoby do tego. Nasze prawodawstwo określa bardzo dokładnie, kto może tego typu zlecenia realizować i jaki powinien mieć format zrobiony operat.
alimenty
Author: Marc Brüneke
Source: http://www.flickr.com


Aby stać się rzeczoznawcą należy spełnić liczne wymagania, a oprócz tego nabyć sporo wiedzy. W pierwszej kolejności rzeczoznawca majątkowy Bielsko-Biała Bielsko-Biała rzeczoznawca majątkowy musi posiadać wykształcenie wyższe, lecz dodatkowo skończyć odpowiednie studia w zakresie wyceny nieruchomości. Następnym etapem jest zawodowa praktyka, pod kierunkiem doświadczonego rzeczoznawcy. Nie może trwać ona mniej niż 12 miesięcy, a w czasie niej kandydat musi się zapoznać ze wszystkimi aspektami pracy w tym zawodzie. Tak długi czas na przygotowanie jest konieczny z powodu tego, że wykonywanie operatów wiąże się z dużym zakresem odpowiedzialności i muszą to wykonywać ludzie mający odpowiednią wiedzę.
Następnym etapem zdobywania zawodu będzie poprawne zdanie egzaminu, po którym dostanie się uprawnienia do wszystkich czynności zawodowych. Egzamin jest złożony z części ustnej oraz pisemnej, a kandydat na nim musi się wykazać wszystkimi wymaganymi przez prawo umiejętnościami. Po poprawnym zaliczeniu tych formalności można nareszcie dostać wpis do Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych i rozpocząć wykonywanie swojego zawodu.
Z tymi specjalistami wielu z nas będzie się zapewne spotykać przy kupowaniu mieszkania, lecz zakres ich kompetencji jest znacznie szerszy. Z ich usług będzie się również korzystać podczas wyceny nieruchomości komercyjnych, a oprócz tego przy różnego rodzaju ekspertyzach i oględzinach.

Tags: wykształcenie, umiejętności, zawód