Czym dentyści kierują się przy zakupie najnowszych sterylizatorów do swojego gabinetu

Posted on 31/01/2019 8:22am

Kiedy w XXI wieku nawet fragmentarycznie przeczytamy rozporządzenia, w których prawodawca określił rygorystyczne zapisy odnośnie warunków, które mają panować w zakładach produkujących żywność albo gabinetach dentystycznych, to jednocześnie zastanawiamy się, w jaki sposób kiedyś radzono sobie z zachowaniem właściwego poziomu higieny.


Do dyspozycji dziewiętnastowieczni chirurdzy mieli gorącą wodę, ewentualnie jodynę bądź inne substancje. Z kolei nowoczesne pomieszczenia, gdzie wyjaławia się narzędzia stomatologiczne są rewelacyjnie wyposażone.

Posiadacze gabinetów lekarskich nie muszą wcale martwić się o stan czystości dłut czy skalpeli. Personel oddelegowany do tych zadań jest zobowiązany do regularnej sterylizacji tych narzędzi, a część pomniejszego sprzętu (np. igły) jest po prostu jednorazowa.

Dodatkowe wiadomości na opracowany w tym tekście są Ci potrzebne? Bez paniki. Wejdź w ten link i wszystkie inne wątki tutaj (http://alglas.pl/przemysl/fasady/) otrzymasz. Namawiamy!

Trzeba jedynie, tuż przed przyjęciem pierwszego pacjenta, nabyć dobrej jakości sterylizator parowy. Zobaczmy więc, co dla lekarzy bywa najważniejszym kryterium w trakcie dokonywania zakupu konkretnego modelu.
Pierwszym, chociaż często niedocenianym aspektem pozostaje bezpieczeństwo. Chodzi w tym miejscu przede wszystkim o techników sterylizacji medycznej, którzy uruchamiają autoklawy.

dentysta w pracy
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
Istotne bywa zatem to, czy tego rodzaju maszyny mają właściwe certyfikaty i zabezpieczenia, które chronią użytkowników przed kalectwem. Przed złożeniem zamówienia sterylizatora należy dokładnie zastanowić się, jaki model będzie najlepszy dla konkretnej placówki - nazbyt duże urządzenia nie będą potrzebne w małych przychodniach, lecz raczej w szpitalach. Natomiast oszczędni posiadacze gabinetów z pewnością zweryfikują wszystkie parametry, żeby wybrać sterylizator parowy, który zużywa niewielkie ilości wody bądź energii. Dla bardziej kapryśnych liczy się również liczba programów albo długość ich trwania.


Autoklaw to urządzenie, które zamawia się raz na co najmniej kilkadziesiąt lat. Trzeba zatem dobrze przemyśleć własne wybory. A zwolennicy najnowocześniejszych rozwiązań wybiorą euroklav znanej niemieckiej firmy. Wytwarzana w nim para idealnie sterylizuje wszelkie narzędzia, które po zakończeniu procesu dezynfekcji są gotowe do użycia (ZNAM Świdnica).

Jeśli jesteś zdania, że ten artykuł jest warty uwagi, sprawdź na stronie inne tego typu informacje - na pewno równie okażą się dla Ciebie wartościowe.

Obsługa maszyny jest bardzo intuicyjna, więc nawet świeżo zatrudniony technik nie będzie miał trudności z jej uruchomieniem. Dodatkowo funkcjonalny i spory wyświetlacz pozwala nadzorować kolejne etapy procesu wyjaławiania, a sygnały dźwiękowe informują o wszelkich nieprawidłowościach.

Tags: narzędzia, sprzęt, Pacjent, szpital