Czy radio ma jeszcze dzisiaj rację bytu? Czy opłaca się reklamować się w radiu?

Posted on 06/11/2018 7:47am

Dziś, gdy telewizja oraz internet to najważniejsze medium, ciężko znaleźć przestrzeń dla radia. Jednakże ono istnieje oraz ma się dość dobrze, w związku z tym różni copywriterzy i ludzie zajmujący się marketingiem robią reklamowe spoty radiowe. Zapotrzebowanie na tego rodzaju spoty nie bierze się jedynie z dosyć małych kosztów. Radia można słuchać rzeczywiście wszędzie, audycje natomiast są kierowane do wybranej grupy słuchaczy, w związku z tym łatwiej kierować reklamę do danej grupy osób.
Spot radiowy to z pewnością też tekst marketingowy, który ma tak naprawdę sprzedać produkt lub usługę. W internecie mało jednak znajduje się informacji o przygotowywaniu spotu radiowego,
radio reklama
Author: Brangwyn Jones
Source: http://www.flickr.com
a tym bardziej pozostałych radiowych form, jak jingle radiowe. Z tego względu osobom, jakie są tym zainteresowane trudno jest znaleźć jakieś pomocne informacje. W tym artykule można dowiedzieć się paru istotnych rzeczy w tym temacie. Długość spotów radiowych zbliżona jest do telewizyjnych.

Najczęściej spotykamy w związ http://fabrykadzwiekuff.com/e , zaś najkrótsza kampania w radiu powinna zakładać 4-6 emisji reklamy radiowej dziennie. Okres jej trwania nie może być krótszy aniżeli 1-2 tygodnie. Spot reklamujący powinien mieć trzy części. Pierwsza z nich to zarys. Tutaj powinniśmy ściągnąć uwagę potencjalnych odbiorców. Najlepiej w związku z tym do takiego celu wykorzystać efekty dźwiękowe, postawić intrygujące pytania, wspomnij nazwę reklamowanego artykułu lub usługi, dobrze jest wymienić jej ważne cechach. W takim fragmencie musimy uczynić absolutnie wszystko, by zaciekawić słuchającego. Najważniejsze, by nie ograniczać się tylko do
radio
Author: itupictures
Source: http://www.flickr.com
samego tekstu, więc często na wstępie umieszcza się tak zwany bumper, czyli dźwięki, jaki powinien zaciekawić słuchacza.
Kolejny krok to rozwinięcie, czyli opisanie korzyści wiążących się z zakupem danej rzeczy. Jeśli we wstępie zacząłeś opowiadać odbiorcy jakąś historię, powinieneś ją kontynuować, żeby zgrabnie wpasować swoją ofertę w zakończeniu.

Czy to zagadnienie bardzo Cię zajmuje? Jeżeli tak, to kliknij tu i poznaj naszą firmę - poznasz w tym miejscu nieprawdopodobnie absorbujące informacje.

Na samym końcu trzeba pokazać wszystkie karty oraz zachęcić do kupienia. Podać należy najważniejsze argumenty, które muszą przekonać ewentualnego klienta do zakupu. Pamiętaj też o podstawowych informacjach, czyli jeśli przykładowo informujesz o otwarciu nowego sklepu, to nie powinieneś zapomnieć powiedzieć, gdzie on jest i kiedy jest jego otwarcie.

Tags: dźwięk, reklama, oferta