Czas na modny upominek, czyli jakie podarki otrzymują nasze dzieci z różnych okazji

Posted on 12/02/2020 7:49am

Kupowanie upominku dla malucha może stać się powodem sporych dylematów, bowiem wybór jest tak wielki, że dość trudno się zdecydować. Kiedy jedni chcą być oryginalni i wykazać się niepospolitą kreatywnoscią, to drudzy zadowalają się całkowicie standardowymi koncepcjami. Tak czy siak, wybór podarunku trzeba dobrze przemyśleć i odpowiednio dopasować go do konkretnej okazji, jak również płci czy zainteresowań dziecka.
Niektórzy ofiarodawcy tymczasem mają na uwadze głównie potrzeby rodziców i dlatego zamawiają tylko praktyczne upominki.
bawiące się dziecko
Author: Valentina Yachichurova
Source: http://www.flickr.com

Prezent dla dziecka to czasami symboliczny gadżet - Sklep online Pontipino. Wówczas berbeć dostaje na przykład smakołyki. Kilkumiesięczne niemowlę może liczyć na 120-gramowy słoiczek z wartościowym deserkiem, a starszy o kilka lat brat otrzymuje najróżniejsze słodycze: owocowe gumy, mleczne czekolady czy cukierki, a te z pewnością za długo nie poleżą w półce kuchennej szafki. Do tej podgrupy podarków możemy także śmiało zaliczyć gadżety mocno związane z wybranymi świętami, które obchodzimy w Polsce bądź regionie, w którym mieszkamy. Dla przykładu na Wielkanoc dzieciaki dostają tego typu zabawki, jak jasnozielone pistolety na wodę, barwne sikawki czy zajączki z czekolady.

Natomiast niektóre okazje wymagają jednak, żeby berbeć otrzymał większy oraz cenniejszy upominek. Te wyjątkowe okazje to z pewnością gwiazdka, Dzień Dziecka i urodziny. Pod choinką przeważnie królują dosyć wyszukane podarki, czyli np. różne instrumenty muzyczne, zabawki drewniane, markowe ubrania lub doskonała jakościowo pościel z interesującym nadrukiem, z kolei 1 czerwca oraz na urodzinowym przyjęciu czteroletni berbeć cieszy się z koparki czy pluszowego misia - użyteczna treść
drewniane zabawki
Author: Tim Fuller
Source: http://www.flickr.com
.


Najprawdopodobniej największym wydatkiem staje się zakup podarku komunijnego. Pomimo tego że część osób uważa, że kupowanie kosztownych przedmiotów jest wielką przesadą, to w pudełkach opakowanych w piękny papier oraz torebkach ozdobnych wręczanych w uroczystych chwilach najczęściej znajdują się wartościowe rzeczy. I na pewno zdecydowana liczba Polaków zgodziłaby się z konstatacją, że supernowoczesny smartfon albo laptop to w zasadzie nie prezent dla dziecka, ale upominek dla pełnoletniej osoby. I właśnie tu tkwi pewien paradoks, z którym nieodwołalnie muszą zmierzyć się tak ojcowie chrzestni, jak i inni zaproszeni goście.

Tags: ubrania, upominki, słodycze, hobby, podarunek