Co zrobić, kiedy spotkają nas problemy na lotnisku? Kiedy nasz lot się opóźnia lub z jakichś przyczyn nie udało nam się dostać na pokład samolotu?

Posted on 29/11/2018 7:46am

Obecnie podróże lotnicze stały się tak samo popularne, jak inne formy komunikacji. Zależnie od destynacji oraz odległości jesteśmy w stanie przemieszczać się w sposób tradycyjny – autokarem albo pociągiem, można także bardziej sprawnie i z duchem czasu latając.

Samolot na lotnisku
Author: blu-news.org
Source: http://www.flickr.com
Choć taka forma zmiany miejsca nie zyskała aż takiej popularności jeśli chodzi o loty pomiędzy Polskimi miastami, to jednakże trudno sobie wyobrazić, by wyjechać autokarem do Anglii, kiedy posiadamy możliwość szybkiego i niedrogiego lotu samolotem. Zawsze natomiast, kiedy coś się rozwija i coraz więcej ludzi z danej możliwości korzysta, coraz częściej uwidaczniają się kłopoty, które normują odszkodowania lotnicze (dodatkowe informacje na stronie internetowej).

Są różnorodne opcje zaniedbań, błędów albo innych przeciwności losu, przez które możemy dociekać zadośćuczynienia. Najbardziej powszechne to z pewnością opóźniony lot odszkodowanie - odszkodowania za opóźnione i odwołane loty). W zaistniałej sytuacji (sporego spóźnienia o przynajmniej 5 godzin) posiadasz prawo domagania się zwrotu pieniędzy. Wiedz jednak, że jeżeli zaakceptujesz zwrot pieniędzy, przewoźnicy nie mają w obowiązku zapewniać ci dalszej pomocy lub - mlynska12.pl - organizować dalszej podróży. Przewoźnicy mają nakaz poinformowania o twoich prawach oraz o przyczynie dużego opóźnienia. Takie znaczne opóźnienie to ponad 2 godziny lub więcej niż 4 godziny, gdy mowa o trasie długości dalszej niż 3500 kilometrów.Samolot w locie
Source: http://sxc.hu/
Tak samo jest w przypadku naszego startu lub odmowy wpuszczenia do samolotu. W tych momentach koniecznie musisz być poinformowany, z jakiego powodu doszło do takiej sytuacji. Gdy nie wpuszczono cię na pokład, twój samolot został odwołany, lub sprzedano większą ilość biletów aniżeli miejscówek w samolocie, linie lotnicze są zobowiązane zorganizować ci podróż do miejsca przeznaczenia mniej więcej podobnym środkiem transportu. Mogą także oddać ci pieniądze które wydałeś na zakup biletu, a w niektórych sytuacjach dać ci ci bezpłatny przejazd do portu lotniczego, z którego rozpocząłeś swoją podróż.

Tags: lot, samolot, odszkodowanie, opóźnienie, odwołanie lotu