Co zrobić, gdy niechcący usuniemy dane z naszego komputera? Jakiego rodzaju czynności trzeba podjąć, ażeby je odzyskać?

Posted on 18/04/2022 7:13am

Być może się zdarzyć, iż utracimy istotne dane oraz zasoby. Czy to oznacza, że już nigdy nie zyskamy do nich dostępu? Zanim jednakże rozpoczniemy traktować dysk twardy oprogramowaniem do ratowania danych, należy sprawdzić czy rzeczywiście usunęliśmy konkretne zasoby.


Czasem zdarza się niechcący przemieścić jeden z plików albo folderów w inne miejsce, ponieważ w okresie nawigowania przylgnął do kursora myszy. Na początku więc powinniśmy dokładnie rozejrzeć się po dysku twardym, by upewnić się, że poszukiwane dane nie znajdują się w innym miejscu. Jeśli jednak nie można znaleźć plików ani w Koszu, ani w poprzednich wersjach, trzeba sięgnąć po specjalistyczne oprogramowanie do odzyskiwania danych, dzięki temu możliwe będzie odzyskiwanie danych.

Może Cię też zainteresować: odzyskiwanie danych warszawa praga

komputer stacjonarny
Author: enauczanie.com
Source: http://www.flickr.com
Za pomocą tego rodzaju aplikacji jesteśmy w stanie odzyskiwać dane, które są wprawdzie odznaczone w systemie plików jako usunięte, lecz nie zostały jeszcze nadpisane pozostałymi plikami.

Zaabsorbował Cię taki artykuł? Kliknij i sprawdź akcesoria do odkurzaczy teraz, tutaj znajduje się coś, co prawdopodobnie także będzie równie ciekawe.

Dobrze zdawać sobie sprawę, że jak skasowane zasoby zapisane były w identycznym miejscu, na której jest zainstalowany Windows, to najbardziej bezpieczne rozwiązanie polega na wymontowaniu twardego dysku z komputera, a w dalszej kolejności podłączeniu go do innego, na którym można przeprowadzić czynności ratunkowe. Jak jednakże były zgromadzone na normalnej partycji przeznaczonej jedynie na dane, to można bez trudności instalować program do odzyskiwania danych na systemowej partycji. Może się jednakże zdarzyć, że nie powiedzie nam się próba uzyskania danych, ale jest to zależne od tego, jak wygląda nasz poziom zaawansowania.

Powiązane artykuły - Alkatron - laptopy używane warszawa


Niektóre osoby bowiem mają duże doświadczenie w dziedzinie obsługi komputerów, inni mniejsze, dla tych drugich być może korzystniejsze będzie skorzystanie z usług fachowej firmy. Dzięki temu możemy być pewni, że odzyskiwanie danych przebiegnie dobrze, a my będziemy mieli pewność, iż odnajdą się wszelkie potrzebne informacje. Faktycznie jest to bardziej pewne niż wtedy, jak byśmy wykonywali to samodzielnie. W których miejscach jednak oddać nasz komputer? Nieważne czy mamy nowy komputer a może są to laptopy używane zawsze warto skorzystać z pomocy firm, jakie zajmują się tym profesjonalnie.

Tags: komputer, dysk twardy, laptop, dane, plik