Co wchodzi w skład prawnej obsługi firm?

Posted on 09/03/2022 7:34am

Prowadzenie firmy nie należy do spraw prostych, szczególnie w kontekście przepisów prawa. Dlatego jeśli chcemy stworzyć i prowadzić swój biznes w zgodzie z prawem, jak również czynić słuszne kroki w jej rozwoju, najlepiej wesprzeć się usługami kancelarii, które nierzadko wykraczają poza tradycyjne usługi prawnicze, oferując obsługę księgowości, doradztwo podatkowe, a ponadto doradztwo strategiczne i wiele innych.


obsługa prawno, prawnik
Author: mikytex
Source: http://www.flickr.com
Obsługa prawna firm zazwyczaj obejmuje bieżącą obsługę prawną spółek, innego rodzaju jednostek organizacyjnych, takich jak np. fundacje, oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

Spodobał Ci się ten opis? Więc czytaj to biuro rachunkowe oleśnica, co chcesz na następnej stronie, którą z radością dla Ciebie opracowaliśmy.

Zakres usług oferowanych przez kancelarie to przede wszystkim: pomoc w wyborze odpowiedniej formy prawnej prowadzenia działalności gospodarczej, tworzenie od podstaw podmiotów wymagających rejestracji w KRS oraz innych koniecznych rejestrach, prowadzenie ewidencji, przygotowywanie projektów dokumentów wewnętrznych firmy, śledzenie zmian w przepisach prawa obejmujących klienta. Co więcej, w ramach tego obszaru można korzystać z usług dodatkowych, takich jak: windykacja i ściąganie należności, pomoc prawną w uzyskiwaniu zezwoleń na prowadzenie określonej działalności, reprezentowanie przedsiębiorców przez organami sądowniczymi. Istotną gałęzią tej działalności jest także wsparcie w rozwoju firmy, polegające chociażby na negocjacjach z partnerami handlowymi, jak również wydawanie opinii prawnych o planowanych krokach biznesowych, które zwiększają bezpieczeństwo klienta w transakcjach handlowych. Poza stałymi konsultacjami i poradami prawnymi, prawnicy oferują nierzadko szkolenia dla firm z wybranych obszarów prawa.


prawo, przepisy
Obsługa prawna firm prowadzona jest przez wyspecjalizowane w takiej dziedzinie kancelarie- takie jak ta: , na podstawie umów, które mogą zostać zawarte na czas określony bądź nieokreślony, jak również obsługa firmy może mieć też profil doraźny. W ramach współpracy, zapewniany jest kontakt osobisty z prawnikiem, jak również za pomocą e-maila i telefonu. Przedsiębiorcy w zależności od swoich potrzeb, otrzymują sprawozdanie dotyczące wszystkich zleconych spraw.

Tags: usługi, Sąd, przedsiębiorstwo, prawnik