Co w dwudziestym pierwszym wieku umie oferować Google Analytics – interesująca pomoc dla marketerów

Posted on 03/03/2022 7:57am

Podczas prowadzenia swojej firmy nieraz niezbędna jest wiedza w temacie tego, jak postrzegany jest jej wizerunek. W dwudziestym pierwszym wieku dzięki różnym narzędziom jest bardzo dużo skutecznych sposobów na sprawdzenie, jak użytkownicy postrzegają poszczególną spółkę , a także kim są jej potencjalni klienci.


Google Adwords Quality Score
Author: DigitalRalph
Source: http://www.flickr.com
Marketerzy z chęcią korzystają z rozmaitych możliwości, jakie daje Google Analytics, profesjonalna platforma , która służy do zbierania i opracowywania informacji przydatnych do rozwoju przedsiębiorstwa – dzięki nim można w razie potrzeby przekształcić politykę firmy, wprowadzić nową kampanię marketingową, zobaczyć czy użyteczne będzie poszerzenie wachlarzu produktów bądź targetu. Kiedy potrzebne są wiadomości na temat osób zaciekawionych daną firmą, Google Analytics to strzał w dziesiątkę – duży dostęp do wielu danych, przejrzysty interfejs , a także prostota użytkowania to niewątpliwy atut tego narzędzia.

Osoba korzystająca z Google Analytics ma sporo interesujących opcji , które pozwalają na filtrowanie , a także interpretowanie zgromadzonych informacji. Współcześnie nie jest dużym wyzwaniem dla specjalisty sprawdzenie, w jakich porach dnia strona firmy jest najczęściej odwiedzana, zarówno z urządzeń stacjonarnych, jak i coraz popularniejszych urządzeń przenośnych – na przykład telefonów komórkowych, tabletów albo laptopów. Okazji jest wyjątkowo dużo i dlatego też na pewno warto z nich skorzystać, aby kampania marketingowa firmy mogła być rzeczywiście skuteczna i zachęcała starannie te osoby, do których jest zaadresowana. Wtedy przydatne są różnego typu raporty tworzone przez mechanizmy Google Analytics – dzięki nim można sprawdzić, na co przeważnie klikają potencjalni klienci na stronie firmy, czy marka cieszy się popularnością na Facebooku i innych portalach społecznościowych, jaka jest wielkość sprzedaży w konkretnym czasie. Owe raporty mogą uwzględniać bardzo wiele różnych czynników – na przykład w jakim miejscu treść wyróżnia się największą furorą albo który rodzaj reklamy jest najbardziej skuteczny, czy płatne wyszukiwania wspaniale spełniają swą rolę.


Chcąc poznać różne możliwości jakie potrafi dać platforma Google Analytics najpewniej wypróbować ją samemu i przekonać się, jak bardzo potrafi być przydatna wiedza w temacie rodzaju plików ściąganych ze serwisy internetowej, obejrzanych filmów, czytanych artykułów , jak również wielu innych przydatnych informacji, które Google Analytics kolekcjonuje i dokonuje cennej filtracji. Dzięki tym informacjom można znacznie zwiększyć sprzedaż, zyskać nowych klientów i sprawić że dana marka staje się słynąca na rynku, zarówno lokalnym jak i globalnym.

Interesujący wpis? Jeśli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie zaproszenia ślubne butelkowa zieleń, którą tutaj odnajdziesz, też jest coś ciekawego!

Sprawnie zastosowana kampania marketingowa i należyte sprofilowanie targetu sprawi, iż konkretny promowany produkt albo usługa będzie przyjemnie się kojarzyć, co niewątpliwie przełoży się na otrzymywane zyski.

Tags: reklama, Google, marketing, Google Analytics