Co to są programy lojalnościowe? Czy warto z nich korzystać? Czy dają korzyści?

Posted on 04/09/2022 7:21am

Programy lojalnościowe stały się w Polsce dość znane, dlatego też wiele ludzi z czegoś takiego korzysta. Tak naprawdę to pojawiły się już u nas kilkanaście lat wstecz, więc mieliśmy czas, aby się do nich jakoś ustosunkować. Zbieranie punktów w różnego rodzaju programach jest niemalże codziennością, mało tego, niektórzy nie wyobrażają już sobie kupowania bez tego typu punktów.

karty lojalnościowe na kawę
Author: a olin
Source: http://www.flickr.com
Biorąc udział w takich programach nie można się oczywiście spodziewać, że nagrody będziemy zdobywać bez problemu, łatwo i za każdym razem. Często, by móc wykorzystać punkty trzeba zrobić na dość sporą kwotę lub zrobić kilka mniejszych zadań, na przykład dokonać rejestracji w serwisie internetowym. Sporo firm stosuje program motywacyjny, jaki ma wpłynąć na nasze zwiększone zaangażowanie w daną akcję. Z reguły więc się to sprawdza, szczególnie jak mamy wrażenie, iż mamy coś w zamian.Jak wiadomo jednak, nic na świecie nie jest tak do końca darmowe, dlatego też za każdą rzecz ktoś musi zapłacić. Jeśli więc używamy takich programów, to co dajemy od siebie? Programy lojalnościowe to na pewno spora dawka informacji o naszych zakupach jak i możliwość nęcenia nas ofertami w większym stopniu dopasowanymi do naszych przyzwyczajeń. Tak więc to działa, że jeżeli założyliśmy kartę w jednym ze sklepów to co jakiś czas będziemy dostawać sms z informacją o nowej promocji. Jednak, gdyby wziąć pod uwagę zalety oraz wady korzystania z programów lojalnościowych, to jednak należy powiedzieć, iż warto z nich korzystać. Szczególnie to istotne, jak chcemy dbać o nasze finanse i liczy się dla nas każda, chociażby najmniejsza, oszczędność.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez ociągania przeczytaj też to uzupełniające info (https://blyss.pl/produkty/przyczepy). Zwyczajnie kliknij tu a z pewnością się nie zawiedziesz.

Jednak trzeba pamiętać, iż korzystanie z czegoś takiego to bardziej zabawa i możliwość uzyskania bonusów, niż cel sam w sobie.

Z tego powodu właśnie z pewnością nie warto decydować się na jakieś zakupy kierując się jedynie uczestnictwem w takim programie. Nie warto więc korzystać z tego co oferuje dana firma jedynie dlatego, iż proponuje nam tego rodzaju program, bo możemy się bardzo zawieść. Jednakże jeśli korzystamy z usług sprawdzonej firmy oraz oferuje ona tego typu dodatkowe aktywności, to czemu nie.

Tags: oszczędność, nagrody, oferty