Co to jest temat utrzymania ruchu w przedsiębiorstwie? Jak zmienia się ta dziedzina?

Posted on 12/01/2019 12:34pm

Jeszcze do niedawna dosyć powszechne było założenie, że najważniejszym celem funkcji utrzymania ruchu ma być optymalizacja dostępności urządzeń przy jak najniższych kosztach. Dzisiaj natomiast proces utrzymania ruchu definiowany jest już w inny sposób, bo dotyczy również bezpieczeństwa ludzi i środowiska, efektywności produkcji, jak i stopnia podejmowanego ryzyka.

Obecnie więc, by móc z powodzeniem zarządzać procesem utrzymania ruchu, niezbędne będzie dopasowanie go do faktycznych potrzeb i możliwości danej firmy. Istotne są również klarowne procesy, tak żeby były łatwe w nadzorowaniu oraz sterowaniu. Żeby coś takiego działało w odpowiedni sposób należy przeprowadzić podstawowe kroki konieczne do przygotowania procesu utrzymania. Na podstawie długoterminowych celów firmy, a także jego polityki na rynku jak również potrzeb procesu produkcyjnego ustalone zostają wymagania dla urządzeń.

Kolejnym krokiem będzie zrobieni audytu, aby ocenić skuteczność obecnie wdrożonych rozwiązań i porównać je z nowoczesnymi praktykami utrzymania w naszej branży. Na tej podstawie tworzy się cele
Pracownicy
Author: Texas State Library and Archives Commission
Source: http://www.flickr.com
, zaś potem przygotowuje się właściwy program utrzymania dla poszczególnych urządzeń jak obrabiarka cnc. Program tego rodzaju jest potem podstawą do opracowania strategii, jaka definiuje, który program utrzymania będzie konkretnie realizowany. Konieczne jest także stworzenia systemu wskaźników KPI, czyli Key Performance Indicators, który pozwoli na optymalne śledzenie kosztów, ocenę skuteczności jeśli chodzi o zarządzanie, jak również - (przejdź dalej) kontrolowanie jakości tego procesu.

Zaintrygował Cię taki wpis? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź także ten odnośnik. Pokrewne informacje zobaczysz również tutaj obciążalność przewodów.
Wspomniane typy strategii muszą zostać oparte na panujących dyrektywach i przepisach prawnych, natomiast wymagane możliwości jeśli chodzi o produkcyjność oraz gwarancja działania systemu muszą odzwierciedlać cele operacyjne oraz ekonomiczne firmy. W obecnych czasach, kiedy w każdej z firm jest multum obowiązków, często różne zadania, także dziedzinę utrzymania ruchu, oddaje się firmie zewnętrznej. Tak zwany outsourcing utrzymania ruchu to coraz bardziej popularny sposób, aby w większym stopniu ulepszyć wszelkie procesy, które się do tego odnoszą - zamów utrzymanie ruchu u nas. Czasem nie ma sensu marnować czasu na coś, co ktoś o świetnych kompetencjach wykona lepiej za nas. Może się okazać, że poświęcenie na ten cel dodatkowych środków zwróci się z nadwyżką.

Tags: firma, produkcja, przedsiębiorstwo, koszty