Co to jest odprawa celna przed lotem i jak się do niej dobrze przygotować?

Posted on 11/09/2020 8:02am

Pierwsza w życiu wyprawa samolotem to bardzo emocjonujące doświadczenie. Obsługa terminali z chęcią podpowie jak pasażerom przejść przez odprawę oraz rozwieje wszelkie wątpliwości. Blisko dwadzieścia mln podróżujących skorzystało w zeszłym roku z usług rodzimych terminali. Transport lotniczy w naszym kraju to nie jedynie rejsy zagranicę, ale też połączenia między największymi ośrodkami miejskimi.

Transport samolotowy
Author: Roel Hemkes
Source: http://www.flickr.com
Bez względu na typ rejsu, każdy pasażer jest zmuszony przejść te same kroki procedury.

Kliknij na odnośnik do serwisu (http://elmet-produkcja.pl/ciecie-blach/), on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zainteresował. Przeczytaj artykuł, zawierający interesujące informacje.

Odprawa celna to najważniejszy etap przygotowań do odlotu. Tylko w samym porcie lotniczym imienia Fryderyka Chopina w Warszawie znajduje się ponad 100 miejsc do odprawy. Na terenie lotniska umieszczone są tablice informacyjne. Podróżni mogą znaleźć na nich informację, do których punktów muszą się wybrać pasażerowie danych firm albo rejsów. Informacji udzielą też stanowiska informacyjne. Informacje telefoniczne działają 24 godziny przez całą dobę - transport lotniczy.

W czasie odprawy celnej, zespół portu lotniczego kontroluje dokumenty pasażera – jego paszport i opcjonalnie wizę, jeśli jest wymagana oraz bilet albo potwierdzenie zarezerwowania miejsca w samolocie. Pasażer dostaje kartę pokładową i potwierdzenie oddania walizki. Karta pokładowa to najważniejszy dokument, który umożliwi wejście na pokład samolotu.

O problemach dotyczących różnych tematyk dowiedzieć się można z sieci. Wówczas wystarczy zobaczyć artykuł o przedstawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (https://paczucha.pl/klient-biznesowy/kontakt/).

Przed podróżą, podróżny ma możliwość jeszcze skorzystać z kolejnej korzyści – kupić coś w strefie bezcłowej.

Transport lotniczy bardzo szybko rozrasta się w całej Unii Europejskiej. Również Polska ma się czym poszczycić. Powstają nowe połączenia i porty lotnicze, a rodzimy transport lotniczy rokrocznie rośnie aż o piętnaście proc. Pierwszy lot to naturalnie stresujące doświadczenie, ale warto nie zapominać, że odprawa celna przeprowadzana jest sprawnie, a kadra portu z chęcią odpowie na wszelkie pytania. Informacje zamieszczane są na tablicach, a w wypadku pytań śmiało można dzwonić na numer infolinii. Szczegółowe informacje można także przeczytać na stronie internetowej lotniska, z którego mamy zamiar skorzystać.

Tags: port, paszport, infolinia, przewoźników, lotnisk