Co spożywać, żeby nasze zęby były w jak najlepszej kondycji? Jakiego rodzaju składniki są dla nich najbardziej odpowiednie? O czym warto wiedzieć?

Posted on 03/08/2019 7:09am

Jak zachować piękne oraz zdrowe zęby? Na pewno za pomocą dobrej diety. Tego rodzaju dieta musi być wzbogacona w wapń, tłuszcze oraz witaminy. Nie każdy wie, lecz przykładowo truskawki mają właściwości które wybielają zęby, a marchew oczyszcza przestrzenie międzyzębowe. Jak widzimy zwykłe produkty są w stanie spowodować, że nasze uzębienie będzie w lepszym albo gorszym stanie, korzystnie więc zastosować się do tych wartych uwagi porad. Na zdrowe zęby z pewnością najbardziej właściwe są przetwory mleczne, a to dlatego, iż posiadają w swoim składzie wapń.

sprzęt dentystyczny
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Jest niezbędnym materiałem budulcowym, jaki odpowiada za strukturę zębów. Jedzmy więc dużo jogurtów naturalnych, kefirów a także maślanek. Dodatkowo, zbytnio mała ilość wapnia będzie stanowić dość poważny kłopot, jaki objawia się dość częstymi złamaniami, kruchością i próchnicą zębów. Warto jeść też dużo żółtego sera. Podnosi to pH płytki nazębnej, co więcej zmniejsza się ryzyko rozwoju próchnicy oraz zapalenia dziąseł.

Powodem szybkiego oraz długotrwałego przyrostu pH płytki nazębnej, po spożyciu żółtego sera, są na pewno zawarte tam substancje, które dosyć mocno stymulują tworzenie się śliny, jaka działa jak określony bufor, jaki zabezpiecza przed spadkiem pH. Wapń jest bardziej korzystnie wchłaniany do organizmu dzięki witaminie D. Najbardziej korzystnym jego źródłem są tłuste ryby, takiego rodzaju jak łosoś i makrela. Witamina D ma najbardziej ważne znaczenie dla twardości zębów oraz kości, ponieważ regulują w organizmie gospodarkę wapniowo-fosforanową, odpowiada również za zgodną mineralizację szkliwa zębów. Bardzo dobre są również brokuły, są najbardziej naturalnym źródłem koenzymu Q10, jaki wpływa na działanie energetyczne w organizmie.Zwiększa on odporność, poprawia kondycję przyzębia oraz ochrania dziąsła przed drobnoustrojami powodującymi groźną chorobę, czyli paradontozę, na którą wedle szacunków jest w stanie cierpieć nawet siedemdziesiąt procent osób w podeszłym wieku. Miejmy na uwadze więc o tych zasadach, dzięki czemu możemy być pewni, że nasze zęby będą w jak najlepszym stanie. Nie będzie trzeba co chwila udawać się do specjalisty, jak dentysta warszawa ursynów czy ortodonta , a to przecież najważniejsze. Tego najlepiej się trzymać.

Tags: Próchnica, zęby, dziąsła