Co potrzeba, żeby nasza firma mogła funkcjonować w środowisku online. W rzeczywistości niedużo, zobacz dlaczego

Posted on 17/09/2021 1:26pm

Firma obecnie musi być widoczna w sieci. To bardzo potrzebne, żeby zdobywać kolejnych klientów, jak również utrzymać przy sobie tych, którzy doceniają nasze usługi. Nie da się funkcjonować istniejąc tylko w normalnej rzeczywistości, to oznacza, że jeśli mamy biuro stacjonarne z pewnością nie pozyskamy zainteresowania klientów, który robią zakupy głównie online. W związku z tym niezmiernie istotne jest, żeby być widocznym w dwóch różnych kanałach sprzedażowych – stacjonarnym oraz online.

Strona internetowa
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com
Tradycyjny jest znany wszystkim, którzy prowadzą sklep od długiego czasu. Każda firma, aby przetrwać powinna posiadać siedzibę, miejsce gdzie składowany jest towar, gdzie możemy obsługiwać klientów, aby zawierać z nimi transakcje. Tak było zawsze oraz nie istniały inne sposoby sprzedażowe lub komunikacyjne z klientem.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zatem zachęcamy Cię - zajrzyj na nową stronę i dokonaj oceny naszych prób. W przypadku pewnych niepewności - pytaj!

Aż do czasu, gdy pojawił się Internet. Od tej pory wszystko się zmieniło, więc dziś jeśli chcielibyśmy działać w tym obszarze musimy wydać fundusze na narzędzia internetowe.Podstawowe rzeczy są tanie. Trzeba kupić domenę, to znaczy wymyślić swój adres internetowy, gdzie będą zaglądać zaglądać nasi klienci. W takim miejscu możemy zaprezentować dostępną ofertę, cennik i inne przydatne informacje. Wybór domeny nie jest trudny, a samą domenę jesteśmy w stanie nabyć bardzo tanio. Tanie domeny dostępne są dla każdego, chociaż w rzeczywistości zależy to od wielu czynników. Jeśli bowiem chcielibyśmy posiadać dość znaną domenę, na przykład to powinniśmy się przygotować na dosyć spory koszt.

Laptop
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
Taka domena jest popularna oraz już zajęta przez kogoś innego, więc jedyna rada to ją odkupić.

Niesamowicie ekscytuje Cię poruszana w tym miejscu tematyka? Jeśli tak, to dodatkowo wejdź na ten odnośnik i przejdź tutaj!

Jeżeli natomiast planujemy domenę nie aż tak popularną, albo z inną końcówką (nie pl czy com, które są najdroższe), to można kupić już ją za kilkanaście złotych.

Droższe od zakupu domeny jest jej przedłużenie, raz na rok, lecz nie są to też aż tak duże koszty. Żeby domena funkcjonowała musi mieć także zakupiony hosting, często można go zakupić w tej samej firmie, gdzie nabywamy domenę. Hosting także nie jest na zawsze, więc musimy raz na rok albo co pół roku go przedłużyć, aby nasza strona czy strony internetowe spisywały się bez zarzutu. Co do projektu strony internetowej to oczywiście są to już trochę skomplikowane sprawy, więc dobrze jest to zlecić profesjonalnej firmie albo zdolnemu freelancerowi.

Tags: Internet, domena, strona, online, adres internetowy