Cloud computing - nowe możliwości przechowywania danych

Posted on 21/10/2017 2:18pm

Dzięki rozwojowi technologi jesteśmy coraz mocniej mobilni. Jesteśmy w stanie przemieszczać się w odległe miejsca świata i komunikować się z naszymi przyjaciółmi, rodziną z każdego kraju w którym się znajdujemy (w jakim jest dostęp do internetu). Potrzebujemy mieć również nasze dokumenty, fotografie czy inne dane ciągle pod ręką, bez względu na to z jakiego elektronicznego gadżetu korzystamy. Na szczęście technologia znalazła na to rozwiązanie.
cloudia
Source: cloudia.pl
Składujemy coraz większe liczby danych. Coraz trudniej przychodzi nam odnajdywanie na to wszystko niewykorzystanych zasobów na dyskach naszych komputerów bądź też smartfonów. Niektórzy inwestują w zwiększenie pamięci lub też zewnętrzne urządzenia pamięci masowej, tj. pendrive’y. Częstokroć zdarza się, że aby zapisać dany film czy mp3 musimy najpierw wyrzucić jakieś starsze pliki aby odzyskać miejsca na nowe dane. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem są dane - https://www.destroy.pl/niszczenie-produktow/niszczenie-nosnikow-informacji/ - w chmurze (marka Tiktalik). Cloud computing to moda która rośnie w szybkim tempie od dłuższego już okresu. W pierwszej chwili można stwierdzić, że zagadnienie: dane w chmurze może mieć coś wspólnego z frontami atmosferycznymi bądź też układami burzowymi.

Jednakże w rzeczywistości chodzi o technologię zapisu danych do systemu pamięci masowej albo też na zasoby firmy zewnętrznej, która udostępnia nam odpowiednie zasoby. Na rynku mamy sporą ilość dostępnych rozwiązań, od oferty firmy Dropbox po osobiste rozwiązania typu centOS serwer.Zamiast zapisywać dane (kliknij i sprawdź) na naszym laptopie jesteśmy w stanie w szybki jak i wygodny sposób zapisać je w zdalnej bazie danych. Możliwości Internetu umożliwia nam zapisywanie folderów i odczyt danych natomiast sam proces czyni niezwykle prostym i szybkim.Przechowywanie naszych informacji i plików w technologi cloud computing ma wiele zalet. Jedną z najistotniejszych jest fakt, że równolegle do oszczędzania miejsca na pamięci naszych laptopów mamy akces do danych w chmurze z dowolnego miejsca oraz niemalże każdego urządzenia, z którego w danym momencie korzystamy. Dzięki temu nie nie ma potrzeby noszenia ze sobą kilku telefonów bądź tabletów, na jakich mamy zapisane konkretne pliki.


napis cloud computing
Author: Perspecsys Photos
Source: http://www.flickr.com
Co ciekawe dzięki takiemu rozwiązaniu możemy udostępniać nasze pliki np. zdjęcia innym osobom, jakie będą w stanie odczytywać współdzielone pliki oraz dokonywać w nich zmian . Dane w chmurze gwarantują zatem większą swobodę i wygodę. Warto zatem sprawdzić jakie oferty są dla nas najlepsze na rynku. Jednym z świetnych rozwiązań jest centos serwer (zobacz), jako środowisko do przechowywania danych.

Tags: oferty, dane, propozycje