Bardzo łatwe darowanie 1% podatku organizacji pożytku publicznego

Posted on 29/04/2021 12:22am

Przy sposobności rozliczania się z fiskusem, warto pomyśleć o darowaniu części podatku. To niewielka kwota, a ma możliwość wesprzeć wielu potrzebujących.
Potrącić od podatku zdołamy jeden procent tylko na rzecz tych zrzeszeń, jakiej nadano status OPP i która widnieje w obecnym spisie ministra pracy. Warto przypomnieć, że w grę wchodzą wyłącznie takie podmioty, jakie prowadzą aktywność społecznie użyteczną, nie zajmują się natomiast działalnością zarobkową. Wybór owych zrzeszeń jest duży. W zależności od tego, z czym sympatyzujemy, wesprzeć zdołamy organizacje działające na rzecz najmłodszych, ludzi schorowanych, zwierzaków, promocji rozmaitych idei, czy działalności.


Zrzeszenia takie muszą spełniać wiele specjalnych wymagań. Muszą deklarować i przesyłać administracji rządowej roczne protokoły merytoryczne i finansowe, co zapewnia gwarancję, że są godziwe, a ich aktywność klarowna. Przed dokonaniem darowizny należałoby stwierdzić w rejestrze, czy wyłoniona organizacja w nim figuruje.
jeden procent
Author: swimboy1
Przekazanie 1% podatku organizacji pożytku publicznego jest nadzwyczaj łatwe. Nie wiąże się także podatnika z żadnymi kosztami. Należyta kwota i tak nie pozostanie w jego kieszeni, zasili albo budżet państwa, lub wskazaną organizację. Niczego też samemu nie ma konieczności wpłacać. Sprawdź tutaj: naratunek.org/wplacam/przekaz-1/.


jeden procent
Author: Ctd 2005
Ażeby ofiarować jeden procent wyłonionej organizacji trzeba wypełnić stosowne kolumny w rocznym zeznaniu podatkowym. Wprowadzić w nie należy nazwę wyłonionej organizacji, jej numer KRS, oraz kwotę, którą chce się darować. Kwota, którą można ofiarować, nie może przekraczać jednego procenta podatku należnego, wynikającego z zeznania skarbowego. Programy do wypełniania PIT-ów liczą ją automatycznie. Pozostałość zorganizuje urząd skarbowy. Przeczytaj więcej: www.


Sporo ludzi zostawia zrealizowanie tego obowiązku na ostatni dzień kwietnia.
W pośpiechu nie wolno jednak zapomnieć o podarowaniu 1% własnego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Na każdą taką złotówkę liczą organizacje pożytku publicznego.

Jeżeli zaintrygował Cię ten materiał, bez wahania zobacz dodatkowe uwagi spod linku (https://www.account-pl.eu/publikacje/jak-wybrac-biuro-rachunkowe-do-prowadzenia-ksiag-8-wskazowek) opisywanej tematyki - one także okażą się dla Ciebie interesujące.

Dla wielu z nich to być, bądź nie być. Dla instytucji i stowarzyszeń, które mają stan prawny organizacji pożytku publicznego wsparcie ma niezwykle wielkie znaczenie.

Tags: PIT, prawo, koszt, towar, kwota