Bądź dostrzeżony na jezdni za sprawą folii fluorescencyjnej

Posted on 28/04/2021 10:52pm

Żyjąc w dużym mieście, rzadko trafia nam się moment, kiedy nocą idziemy w zupełnej ciemności, bowiem wszędzie świecą się latarnie. Jednak nawet znajdując się w półmroku, możemy być niedostrzeżonym przez kierowcę.
polska
Author: Sxc.hu
Source: Sxc.hu


Toteż dobrze jest nosić na ubraniu element stworzony z foli odblaskowej, który zapewni, że każdy pojazd nas dostrzeże.


Od kilka lat obowiązuje ustawa, według której każdy kierowca powinien posiadać w aucie kamizelkę, do której wykonania wykorzystana była folia fluorescencyjna.

Nie czekaj! Jeśli spodobał Ci się nasz wpis, to czytaj również ubezpieczenia żyrardów kolejne wiadomości na wybrany materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z radością.

Wówczas, w obliczu przymusu opuszczenia pojazdu w środku nocy na ruchliwej ulicy, jest on widoczny dla innych kierowców. Lecz nakaz ten nie dotyczy pieszych, z których niektórzy każdego dnia przemierzają nieoświetlone drogi w nocy. W takich przypadkach często zdarzają się wypadki, wywołane złą widocznością.

Aby poszerzyć wiedzę na przedstawiany wątek obejrzyj stronę (http://www.fryzjerpiaseczno.pl/), która zawiera ciekawe informacje na przedstawiany temat - trzeba tylko kliknąć!

A wystarczyłaby folia fluorescencyjna, i każdy uniknąłby nieprzyjemności. Dlatego też, współcześnie media przestrzegają pieszych.


Co możesz zrobić jako piechur, który często spaceruje wzdłuż niewyraźnie oświetlonych dróg, aby polepszyć swoje bezpieczeństwo? W takiej sytuacji pomocna będzie folia odblaskowa. Zrobiona jest ona z syntetycznego materiału, pokrytego neonową barwą, który świeci się jaskrawo w ciemności (elegancka folia odblaskowa). Folię możesz zakupić na aukcji internetowej, płacąc za metr bieżący. Potem możesz wykroić z niej dowolny wzór, po czym przykleić do materiału - jej tylna strona jest już powleczona substancją klejącą. Doskonale nada się na kurtkę, torebkę, lubf nawet buty.


Kiedy znajdujemy się na nieoświetlonej drodze po zmroku, jesteśmy właściwie niewidoczni dla kierowcy, dlatego warto w jakiś sposób się odciąć od ciemności.
Tuta pomocna będzie folia odblaskowa, która umocowana na dowolnym tworzywie zapewnia nam, że nie będziemy niezauważeni. Tego rodzaju produkt znajdziemy w internecie, można kupić całą jego belkę, lub też tylko metr bieżący.

Tags: wzór, bezpieczeństwo, kierowcy, IT, pojazd