Akcydensy w ofercie drukarni we Wrocławiu

Posted on 29/11/2022 9:03am

Zakłady drukarskie na terenie Wrocławia oferują szeroki wachlarz przeprowadzanych prac. Zawiera się w w nich nie tylko drukowanie, ale także oprawianie. Bardzo często introligatornia jest częścią drukarni lub odwrotnie. Ta kolaboracja jest na ogół niesamowicie korzystna dla obu przedsiębiorstw. Przeglądając ofertę widzimy nie tylko popularne zlecenia, jak wydrukowanie publikacji zwartych, periodyków czy katalogów, lecz także m.in. akcydensów. Czym jednak są druki akcydensowe i gdzie się je użytkuje?

Drukarnia Kid logotyp
Author: Drukarnia Kid
Source: http://www.drukarniakid.pl
Druki akcydensowe to niewielkie publikacje wydawane w związku z jakąś okolicznością. Są one zazwyczaj jednoarkuszowe. Czasami pełnią zadania reklamowe. Akcydensem nie może być książka czy czasopismo. Druki akcydensowe to m.in: druki ulotne, plakaty, kalendarze, świadectwa, kwestionariusze, zaproszenia (w tym też ślubne), materiały branżowe, bilety czy nawet legitymacje.Druki akcydensowe robią również introligatornie, gdyż zalicza się do nich obwoluty oraz oprawy książek. Warto jednak wspomnieć, iż obecnie drukarnie oprócz swoich tradycyjnych zadań, zajmują się także innymi i w ich ofercie znajdziemy m.in.: wszelkie karty plastikowe, czyli druk kart kredytowych wraz z pismami do nich dołączanymi, kart telefonicznych oraz upominkowych.

Atrakcyjne informacje napisaliśmy dla Ciebie na następnej witrynie, która jest poświęcona podobnej tematyce. Kliknij w link i dowiedz się tutaj dodatkowych wiadomości.

W ofertach znajdziemy także fotoalbumy stworzone przez klientów, wydruk zdjęć czy stworzenie obrazu ze zdjęcia. Poza tym coraz bardziej rozpowszechnioną praktyką jest wykonywanie usług kserograficznych oraz drukowanie prac dyplomowych wraz z okładką.

Jak pokazuje powyższy opis, zakłady drukarskie i introligatornie we Wrocławiu mają naprawdę bardzo szeroki zakres wykonywanych usług. Zamawiającym może być nie tylko osoba zajmująca się wydawaniem książek czy periodyków, lecz także niejedno przedsiębiorstwo posiadające zapotrzebowanie na różne rodzaje druków, instytucje potrzebujące formularzy, afiszów, jak również każdy człowiek, który potrzebuje oferowanych prac, np. poszukując zakładu wykonującego zaproszenia ślubne. Krótko mówiąc, wszyscy znajdą coś dla siebie, ponieważ oferta jest każdego dnia coraz bogatsza i lepsza dla wszystkich typów użytkowników.

Tags: zdjęcia, drukarnia, wydruki, Druki akcydensowe